----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 5. edycji Szkolnego Skills Challenge „Mierz wysoko” - akcji organizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13 wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Uczniowie szkół podstawowych po raz kolejny będą mieli okazję zmierzyć się w rywalizacji o wyjazd na mecz ligi NBA w Stanach Zjednoczonych i spotkanie z Marcinem Gortatem.

 

Nadchodząca edycja Szkolnego Skills Challenge „Mierz wysoko”, tradycyjnie dedykowana uczniom klas IV-VI szkoły podstawowej (9-13 lat), trwać będzie od października do grudnia br. Celem serii wydarzeń, które rozegrają się w całej Polsce, jest zachęcenie uczniów do regularnej aktywności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.


Do 30 września br. Fundacja MG13 zbiera zgłoszenia od wszystkich szkół podstawowych zainteresowanych uczestnictwem w akcji. W kolejnych tygodniach przedstawiciele Fundacji odwiedzą dzieci z 50-ciu placówek zakwalifikowanych do programu i przeprowadzą w nich zawody. Ich uczestnicy zmierzą się na specjalnym torze sprawnościowym, którego poszczególnymi elementami będą zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi na lekcjach WF-u. Ten, kto najszybciej pokona tor w swojej szkole, zdobędzie tytuł mistrza. Z kolei dziesięciu mistrzów z najlepszymi wynikami w kraju otrzyma promocję do Wielkiego Finału Szkolnego Skills Challenge 2017, który odbędzie się w Łodzi. Finaliści rywalizować będą o nagrodę główną, jaką jest wyjazd Uczestnika wraz z jego nauczycielem wychowania fizycznego do Stanów Zjednoczonych na mecz ligi NBA oraz spotkanie z najbardziej znanym polskim koszykarzem.

 

mierzwysoko500px


Każda z dotychczasowych edycji Szkolnego Skills Challenge „Mierz wysoko” spotykała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno szkół, jak i firm wspierających tę inicjatywę. Od 2015 roku działania Fundacji MG13 wspomaga firma Röben, będąca producentem ceramiki budowlanej, która organizuje już trzecią edycję konkursu towarzyszącego Szkolnemu Skills Challenge – „Bądź aktywny!”.  Wszyscy uczestnicy Szkolnego Skills Challenge otrzymają specjalne dzienniczki, w których zapisywać będą swoje zdrowe nawyki, takie jak np. odpowiednie odżywianie czy codzienna gimnastyka. Celem konkursu jest promowanie wśród najmłodszych pięciu zasad młodego sportowca i zachęcanie ich do regularnego uprawiania sportu. – Chcemy pokazać dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, zdrowemu trybowi życia i uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwinie się sportowo, a regularna aktywność nie tylko poprawi ich kondycję, ale też ułatwi osiąganie sukcesów w każdej dziedzinie życia – mówi Agnieszka Spychała, kierownik marketingu w firmie Röben.


Szkoły zainteresowane uczestnictwem w tej akcji mogą zgłaszać się poprzez formularz znajdujący się na stronie organizatora: http://mg13.com.pl/szkolny-skills-challenge-edycja-v/.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...