budocentrum wiz 480

W weekend Polska Reprezentacja Kobiet w Futsalu rozegrała dwumecz z Reprezentacją Finlandii. Pierwszy z nich odbył się w sobotę, 18.11 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubawie, a drugi dzień później w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji. W obu meczach silniejsza okazala się drużyna z Finlandii.

Reprezentacja Polski kobiet niespodziewanie przegrała z Finkami w towarzyskich maczach, które zostały rozegrane w Lubawie. Finki grały w kadrze pierwszy raz w historii, a już udało im się pokonać naszą reprezentację.

LUBAWA, 18.11.2017

Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobyła Alicja Zając, wyrównując wynik w 27. minucie spotkania. Finki odpowiedziały... 11 sekund później.  - Mieliśmy więcej z gry i sytuacji strzeleckich, ale zabrakło szczęścia i zimnej krwi pod bramką. Jutro będzie lepiej – skomentował dla portalu tylkokobiecyfutbol.pl selekcjoner Wojciech Weiss. Brawa należą się z pewnością kibicom, którzy szczelnie wypełnili halę w Lubawie.

Bramki: Alicja Zając (27) - Tiia Juntikka (25), Sini Sutinen (27).
Żółte kartki: Klaudia Kubaszek - Netta Hannula, Elina Setala.
Sędziowali: Andrzej Witkowski i Sławomir Steczko (obaj Polska).
Polska: Andżelika Dąbek, Dominika Dewicka - Monika Wasil, Natalia Sitarz, Alicja Zając, Klaudia Kubaszek - Adrianna Sobolewska, Aneta Szymanowska, Alicja Busza, Agata Sobkowicz, Justyna Maziarz, Monika Skowrońska, Klaudia Grodzka, Renata Uchnast, Magdalena Wojcik.
Finlandia: Leena Lepikonmaeki, Lilli Sandstroem, Tiina Ropanen - Elina Setala, Tiia Juntikka, Netta Hannula, Sini Lauermaa - Tiina Poeyry, Anni Karelehto, Anna Keranen, Jenni Hakli, Jonna Kykkanen, Daniela Tjeder, Emilia Jokisalo, Pirta Hiukka, Sini Sutinen.

OSTRÓDA, 19.11.2017

Niestety, w drugim towarzyskim spotkaniu z Finlandią nasza kadra ponownie poniosła porażkę.

Portal tylkokobiecyfutbol.pl komentuje mecz tak:

Zacięty mecz, pełne walki. Gole padły dopiero pod koniec pierwsze połowy. Na prowadzenie wyprowadziła kapitan Justyna Maziarz. Na nie wiele się to zdało, bo utrzymaliśmy je tylko 58 sekund. Wyrównała Anna Keränen, a pół minuty pózniej podwyższyła Tiia Juntikka. Finki prowadzenia nie oddały, a gra biało-czerwonych się nie kleiła. Trzy minuty po przerwie skarciła nas Sini Sutinen. Dopiero w 37. minucie Polki poczuły swoje szanse. Na 2:3 trafiła jeszcze Natalia Sitarz, lecz dziś więcej się nie udało.

Bramki: Justyna Maziarz (18'), Anna Keränen (19'), Tiia Juntikka (19'), Sini Sutinen (23'), Natalia Sitarz (37')

Polska: Andżelika Dąbek, Dominika Dewicka, Alicja Busza, Monika Skowrońska, Alicja Zając, Klaudia Grodzka, Monika Wasil, Magdalena Knysak, Klaudia Kubaszek, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Magdalena Wojcik, Adrianna Sobolewska, Renata Uchnast.

Finlandia: Leena Lepikonmaki, Elina Setala, Tiia Juntikka, Netta Hannula, Lilli Sandstrom, Tiina Ropanen, Tiina Poyry, Anni Karelehto, Anna Kernanen, Jenni Hakli, Jonna Kykkanen, Daniela Tjeder, Emilia Jokisalo, Pirta Hiukka, Sini Sutinen.