budocentrum wiz 480

W miniony weekend w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrane zostało 2. Grand Prix Polski juniorów. Najlepszym zawodnikiem z naszego województwa został Kacper Petaś, który zajął 7. miejsce.

jakub kuzmicz 2gppW głównych rozgrywkach turnieju zagrało dwóch zawodników z Ostródy: Kacper Petaś oraz Jakub Kuźmicz. Oboje bez problemów przeszli przez fazę grupową oraz pierwszą rundę. W 1/8 finału Petaś pokonał zawodnika z Rawy Mazowieckiej (11, 7, -8, 7, 9). Kuźmicz natomiast przegrał 2:4 (-7, 8, -4, 8, -8, -5) z zawodnikiem AZS AWFiS Gdańsk.

Podczas niedzielnych finałowych rozgrywek Kacper Petaś został pokonany przez zawodnika z Grudziądza. Petaś początkowo prowadził 2:1 w setach, ale finalnie lepszy okazał się jego rywal. Najlepszy ostródzki junior 2. Grand Prix Polski zakończył na 7. miejscu.

Miejsca zawodników z Ostródy:

• 7. Kacper Petaś,
  • 21-24. Jakub Kuźmicz (Ostródzianka),
  • 33-40. Wojciech Chrząszcz;
  • 49-56. Marta Kawiak (Ostródzianka).

Zwycięzcami turnieju zostali: Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) oraz Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz).