budocentrum wiz 480

W niedzielę w Elblągu odbył się turniej finałowy o Puchar Prezesa PZPN w halowej piłce nożnej w kategorii U-12. Trzecie miejsce zajęła Akademia Piłkarska z Ostródy. Złoto zdobyli sąsiedzi z Constract Lubawa i to oni pojadą reprezentować nasze województwo na zawody ogólnopolskie.

 

Po regionalnych eliminacjach, wyłoniłono dwanaście zespołów, które w niedziele rozegrały w Elblągu Wojewódzkie Finały w kategorii U-12. W tym elitarnym gronie znaleźli się zawodnicy AP Ostróda.

 

W rozgrywkach grupowych AP wygrała z MKS Ełk 1:0. Po remisie z Legią-Bart Bartoszyce 0:0 ostródzianie awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału w którym w regulaminowym czasie ponownie zremisowali, tym razem z Naki Olsztyn 0:0. Wygrana w karnych 2:0 dała AP-ce awans do półfinału w którym spotkali się ze świetną drużyną Constract Lubawa. Po dobrym i zaciętym meczu młodzi piłkarze musieli uznać wyższość kolegów z Lubawy, którzy wygrali 1:0. Ostatni mecz turnieju, czyli mecz o III miejsce, AP-ka rozegrała z zespołem Rony Ełk strzelając w końcówce meczu zwycięską bramkę, co dało ostatecznie III miejscu w całym turnieju.

 

Cały turniej wygrała drużyna z KS Constract Lubawa. To oni pojadą do Warszawy reprezentować w finałach nasze województwo!

 

ap turniej2

fot. Akademia Piłkarska

 

Skład AP :
Maciek Surdykowski, Mateusz Kiedynk, Tobiasz Ociepski, Adam Wityczyn, Kacper Legęza, Jakub Pieczarka, Jakub Janczuro, Jakub Rafalski, Bartek Kobyliński, Dominik Król, Miłosz Karczewski, Oskar Zabawa.

 

Pełna klasyfikacja:
1. KS Constract Lubawa
2. Legia-Bart Bartoszyce
3. Akademia Piłkarska Ostróda
4. Rona 03 Ełk
5. Szkółka piłkarska NAKI
6. Akademia Piłkarska Żuri Football
7. Mazuria Giżycko
8. Olimpia Elbląg
9. UKS BUKS Barczewo
10. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
11. SKS Szczytno

 

 

Źródło: Akademia Piłkarska, WMZPN

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież