budocentrum wiz 480

12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi już po raz trzeci odbyły się zawody dla uczniów klas mundurowych pod nazwą „Sprawni jak Policjanci”. Drużynowe Zawody Klas Mundurowych są jedynymi tego typu zawodami w regionie.

 

Celem zawodów jest propagowanie zawodu policjanta wśród uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, doskonalenie umiejętności i sprawności fizycznych uczniów oraz wskazanie roli i zadań Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo.


Impreza polega na rywalizacji drużynowej i składa się z trzech konkurencji sprawnościowych: toru przeszkód, pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelania dynamicznego. Do rywalizacji z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie zaproszeni zostali: Zespół Szkół Technicznych w Elblągu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim i Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Łącznie aż 64 uczniów.


Patronat honorowy nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, który ufundował Puchar za zwycięstwo oraz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, który nagrodził uczestników nagrodami. Ponadto nagrody ufundowali Wójt Gminy Ostróda, Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie oraz Agencja Ochrony Osób i Mienia Skorpion.


Każdego roku zawody cieszą się dużym zainteresowaniem szkół z klasami mundurowymi. Zawody zakończyły się zwycięstwem szkoły z Morąga, na drugim miejscu uplasowała się „klasa wojskowa” z Ostródy, a ostatnie miejsce na podium zajęli uczniowie z Malborka. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Remigiusz Zienkiewicz z Malborka.

 

Bieg2
Brzuszki z piłką2
Dyrektor wita gości
Goście z KWP
Goście
I pomoc
Puchary i medal2
Rozpoczęcie zawodów
Skok przez skrzynię2
Starosta wita gości
Wręczenie dyplomów
Wręczenie nagróg
Wręczenie pucharu
Z manekinem2
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Tekst i foto: Jarosław Mańka

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież