WIADOMOŚCI LOKALNE Z OSTRÓDY I OKOLIC

loading...

budocentrum wiz 480

Przez trzy dni rozgrywane były eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Przez dwa dni gospodarzem rozgrywek była Turznica, a trzeciego dnia przeniosły się do Prątnicy (Gmina Lubawa). Najlepiej z drużyn z Gminy Ostróda zaprezentowały się dziewczęta U-15, które pokonały rówieśniczki z Prątnicy i awansowały do finału wojewódzkiego. Reprezentanci w pozostałych kategoriach uplasowali się na podium, ale do dalszych etapów niestety nie awansowali. 

 awansowaly

 

Kategoria U-15 dziewcząt:

Reprezentacja Gminy Ostróda  1:1 (4:3 rzuty karne) SP Prątnica

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Najpierw Wiktoria Chęcińska wyprowadziła Reprezentację Gminy Ostróda na prowadzenie po pięknym uderzeniu w samo okienko. Rywalki wynik spotkania wyrównały na 6 minut przed końcem meczu. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne. Podczas serii 11 - stek sytuacja zmieniała się diametralnie, a wynik rozstrzygnęła dopiero siódma kolejka. 

 

 

Kategoria U-15 chłopców:

Reprezentacja Gminy Ostróda 0:10 SP Świątki 

Spotkanie miało niestety jednostronny przebieg. Rywale posiadali znaczną przewagę przez cały pojedynek i systematycznie punktowali naszą drużynę. Reprezentację stanowili sporo młodsi  zawodnicy i było to widać po warunkach fizycznych, którymi przeciwnicy znacznie przewyższali zawodników z Gminy Ostróda. 

 

 

Kategoria U-13 chłopców:

SP Grabowo 1:0 SP Samborowo

SP Morąg 2:0 SP Samborowo

SP Rudzienice 1:3 SP Samborowo

Drużyna prowadzona przez Sławomira Mikołajczyka przez dwa pierwsze mecze nie mogła dobrze wejść  w turniej. Mimo dwóch porażek, chłopcy byli równorzędnymi przeciwnikami, ale niestety mimo znakomitych sytuacji nic nie wpadło do bramek rywali. W meczu o 3 miejsce SP Samborowo zagrało bardzo solidnie i pewnie odniosło wygraną. Drużyna za wywalczenie miejsca na podium otrzymała pamiątkowy puchar i medale. 

Skład SP Samborowo: Przemysław Dziąba, Kamil Dziąba, Bartłomiej Sadowski, Adrian Mikusek, Damian Piejdak (SP Lipowo), Norbert Rydel (SP Lipowo), Michał Boros, Nikodem Grabowski, Dominik Zalewski, Mateusz Redek, Kacper Budziński. Opiekun: Sławomir Mikołajczyk 

 

 

Gratulujemy uzyskanych wyników, a dziewczętom U-15 życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim! 

 

 

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież