budocentrum wiz 480

marcin

Ostródzianin Marcin Punpur w miniony weekend zadebiutował w Hamburgu w Ironmanie. Wyścig łączący w sobie bieg oraz kolarstwo Marcin ukończył jako 17 w swojej kategorii wiekowej!

Ironman to znane na całym świecie zawody triatlonowe. Wyścig ten zawiera 3 etapy rywalizacji, które zawodnicy wykonują bezpośrednio po sobie: 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu.

W Hamburgu, ze względu na występujące w wodzie sinice, schemat rywalizacji uległ zmianie. Zawodnicy zamiast pływania, musieli przebiec dodatkowy dystans wynoszący niespełna 7 km.

Marcin Punpur to znany, lokalny sportowiec. Od lat przygotowuje się do występów w, organizowanych w regionie i nie tylko, zawodach. Jest członkiem ekipy „Ala Team”. Prowadzi fanpage „My Road to Ironman”.

Wczoraj, 29.07.2018 r., kilkanaście minut po godz. 7:00, Marcin rozpoczął walkę na tym morderczym dystansie. Poszczególne etapy prezentowały się następująco:

wyniki

Ostródzianin ukończył Ironmana z imponującym czasem 8 godzin i 27 minut na miejscu: