budocentrum wiz 480

3 września 2011 roku oficjalnie oddano do użytku nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Oprócz głównego boiska i trybun na 5000 miejsc, w jego skład wchodzi również boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, korty tenisowe, lodowisko oraz... ścianka wspinaczkowa. Niestety, ostatnia z wymienionych atrakcji nie działa od 2012 roku.

 

Podstawowym problemem wydaje się być brak stosownych zezwoleń. Użytkowanie ścianki wspinaczkowej wymaga atestu. Jego wystawienie to koszt ok. 1500 zł rocznie. Takie pozwolenie na korzystanie z obiektu było wykupione jednorazowo, na samym początku działalności kompleksu. Niestety, od 2012 roku, aż do teraz, nie zostało ono przedłużone.

 

40199332 297342824392823 8369988779900928000 n

 

Korzystanie ze ścianki wymaga również obecności instruktora, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem użytkujących. W Ostródzie nigdy nie istniał etat "instruktora ścianki wspinaczkowej". Zajmowała się tym jedna z nauczycielek wychowania fizycznego, której pasją są sporty wspinaczkowe. Początkowo, zatrudniana była ona na kilka godzin, przy okazji większych imprez sportowych organizowanych na stadionie. W innych terminach i przy innych okazjach, w biurze stadionu można było otrzymać jej numer kontaktowy i umówić się na wspólne wspinanie. Z czasem telefony umilkły. Wszystko ze względu na brak przedłużenia pozwolenia na korzystanie ze ścianki.

 

Z rozmowy ze wspomnianą wyżej nauczycielką wychowania fizycznego, wynikało, że starała się ona przekonać zarówno dyrektorów szkół, jak i dyrektora Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, aby znaleziono fundusze na wykupienie atestu. Kobieta oferowała nawet nieodpłatną pracę z uczniami, których zabierałaby na ściankę w ramach zajęć z w-f. Niestety, jej propozycja nie spotkała się z jakimkolwiek odzewem ze strony placówek oraz OCSiR.

 

Póki co, ścianka niszczeje i nie przynosi mieszkańcom i turystom żadnej radości i korzyści.

 

Jesteśmy ciekawi co na ten temat myślą ostródzianie - napiszcie nam o tym w komentarzach!

 

scianka wsp full

 

Za poruszenie tematu oraz przesłanie zdjęć dziękujemy jednemu z Czytelników.

Komentarze   

# W. 2018-08-28 14:13
Jednego "instruktora" , a przepraszam - inspektora który ziewa na stadionie, już mamy. Może dać mu w końcu coś do roboty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kierowca 2018-08-28 19:19
A kto to jest???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować