budocentrum wiz 480

Dwaj 16-latkowie: Igor Graczyk oraz Jakub Kapuściński pomimo młodego wieku, już odnieśli duże sukcesy w sporcie. Jeden z nich mieszka i trenuje w Kielcach, drugi – w Gdańsku. Oboje są powoływani do kadr narodowych i oboje kolekcjonują występy w ważnych spotkaniach.

Igor Graczyk – piłka ręczna, SMS Kielce

igor jurasik


Wczoraj, 12 września, Igor został powołany do kadry juniorów młodszych.


Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej juniorów młodszych (ur.2002 r. i mł.) na n/w cykl akcji szkoleniowych: 23.09-29.09.2018 – Pruszków – zgrupowanie szkoleniowe 24.09.2018 – Warszawa. – czytamy na stronie zprp.pl, a poniżej widzimy nazwisko Igora.


Igor Graczyk jest teraz uczniem liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Trenuje pod okiem Mariusza Jurasika – wicemistrza świata z 2007 r. i brązowego medalisty mistrzostw świata z 2009 r. Graczyk jest wychowankiem i byłym zawodnikiem KS Szczypiorniak Olsztyn, gdzie trenował przez 6 lat, codziennie dojeżdżając do szkoły i na treningi. Na pierwszy trening piłki ręcznej poszedł za namową swojego nauczyciela wf w szkole podstawowej – Dariusza Gergoli.

 

 Igor Graczyk jest lewym rozgrywającym, więc być może w przyszłości zastąpi samego Karola Bieleckiego.

 

 

Jakub Kapuściński – piłka nożna, Lechia Gdańsk
kapuscinski jakub

W ostatnią niedzielę, 9 września, Kuba zagrał swój debiutancki mecz w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk. Na boisko wszedł w 60. minucie towarzyskiego meczu z drużyną Karpaty Lwów, zastępując Nunesa.

 

- Dla mnie to bardzo duże wyróżnienie. Szczególnie że na takim boisku. Od starszych zawodników można wiele się nauczyć. 30 minut spędzone na murawie to jest i tak bardzo dużo. Cieszę się, że zagrałem. Wchodząc na boisko, poczułem lekką presję, ale z biegiem czasu to przeszło i mogłem spokojnie wejść w grę - powiedział młody obrońca Lechii Gdańsk.

 

 

Jakub Kapuściński to ostródzianin, który swoją piłkarską przygodę zaczynał w Szkołach Podstawowych nr 1 i 4 w Ostródzie. Podstawowy etap swojej edukacji kończył trenując jednocześnie w olsztyńskiej drużynie UKS NAKI Olsztyn. Sukcesy ostródzianina były na tyle duże, że czasy gimnazjum spędził w trójmieście, trenując w młodzieżowej drużynie Lechii Gdańsk.


Pod koniec lipca 2018 r., Kuba Kapuściński otrzymał dodatkowe powołanie do reprezentacji Polski do lat 17 na zgrupowanie, które w dniach 5-10 sierpnia odbywało się w Sierakowie.

 

 

Będziemy obserwować i trzymać kciuki za zawodników z Ostródy. Wierzymy, że już za kilka lat będziemy oglądać Igora i Kubę we wszystkich spotkaniach polskich reprezentacji! ;)

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież