budocentrum wiz 480

12 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się II Drużynowe Zawody Klas Mundurowych. Polegają one na rywalizacji drużynowej i składają się z trzech konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polega na pokonaniu toru przeszkód, druga to pierwsza pomoc przedmedyczna,  oraz trzecia - strzelanie dynamiczne.


Celem Zawodów jest propagowanie zawodu policjanta wśród uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, doskonalenie umiejętności i sprawności fizycznych uczniów oraz roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Udział w rywalizacji przyczynia się również do promowania szkoły oraz integracji międzyszkolnej.


Do rywalizacji z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie zaproszeni zostali uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 64 uczniów.


Impreza przebiegała pod patronatem Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Ostróda oraz honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.


Zmagania sprawnościowe zakończyły się sukcesem uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, którzy minimalnie pokonali gospodarzy imprezy tj. klasę policyjną z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie.


Foto: ZSZ im. S. Petöfi

Uczestnicy
Uczestnicy
Jedna z konkurencji
Jedna z konkurencji
Ocena konkurencji
Ocena konkurencji
POdczas konkurencji
POdczas konkurencji
Policja i Pogotowie
Policja i Pogotowie
Przywitanie gości
Przywitanie gości
Rozpoczęcie Zawodów
Rozpoczęcie Zawodów
Strzelanie
Strzelanie
Strzelnica
Strzelnica
Uczestnicy zawodów
Uczestnicy zawodów

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież