budocentrum wiz 480

W Starych Jabłonkach rozegrane zostaną finały klubowych mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. Impreza odbędzię się na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

 

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy siatkarze plażowi rywalizowali o nagrody i punkty w klasyfikacji turnieju z cyklu World Tour a następnie Grand Slam. Zwieńczeniem doskonałych ocen obserwatorów FIVB w tych imprezach było przyznanie mistrzostw świata, które odbyły się w 2013 roku.

 

W późniejszych latach zmagania siatkarzy zostały przeniesione do Olsztyna, natomiast w Starych Jabłonkach nie brakowało w tym czasie imprez propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe. Wśród nich dominowała piłka ręczna.

- Jak się okazuje Stare Jabłonki nadal emanują duchem sportowym – mówił na konferencji prasowej marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Promocja regionu poprzez sport jest naturalna i bardzo ważna.

 

W tym roku na Warmię i Mazury przyjadą najlepsze 24 drużyny z 11 krajów, które staną do walki o miano najlepszej ekipy na Starym Kontynencie. Prawie 300 sportowców rywalizować będzie na dwóch specjalnie przygotowanych piaszczystych boiskach.

 

Ambasadorem zawodów jest były reprezentant Polski w tej odmianie szczypiorniaka – Marcin Malewski, obecnie gracz olsztyńskiej Warmii.

 

Imprezę, która potrwa od 31 maja do 3 czerwca wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

Źródło: warmia.mazury.pl

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież