Ludzie

3 NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W NASZYM WOJEWÓDZTWIE, ZMARŁA 15-TA OSOBA W POLSCE

Jak poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia, mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W naszym województwie są to kolejne 3 osoby.

REKLAMA

Dzisiaj stwierdzone przypadki w naszym województwie dotyczą:

  • Młodej kobiety z Olsztyna, do zakażenia doszło już w Polsce. Kobieta jest w stanie dobrym
  • Młodego mężczyzny i mężczyzny w średnim wieku, obydwoje z powiatu nowomiejskiego, gdzie wczoraj stwierdzono pierwszy przypadek. Do zakażenia doszło także już w Polsce, tzw. transmisja lokalna. Stan obydwu jest dobry.

Wczoraj (25.03) w ciągu całego dnia na terenie Warmii i Mazur stwierdzono zakażenie koronawirusem u 4 osób.

  • 2 kobiety w średnim wieku z powiatu olsztyńskiego, które wróciły z Austrii. Są w stanie dobrym, przebywają w kwarantannie domowej;
  • Kobieta w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego (pracownica sanepidu), która zaraziła się już w Polsce. Leczona jest w Szpitalu Zakaźnym w Ostródzie. Był to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w tym powiecie;
  • Mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego, który powrócił z Anglii. Jego stan jest dobry, hospitalizowany jest w szpitalu w Elblągu

W kraju nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci w szpitalu w Koszalinie 67-letniego mężczyzny. Pacjent zakażony koronawirusem, miał choroby współistniejące.

Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie w dni wczorajszym liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju przekroczyła 1000 osób i wynosi obecnie 1085 osób. Z tego 15 osób zmarło.