Kronika 112

3 POWAŻNE WYPADKI NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W CIĄGU KILKU OSTATNICH DNI

W ciągu kilku dni na drogach powiatu ostródzkiego doszło do trzech poważnych wypadków drogowych.

REKLAMA

Pierwszy wypadek wydarzył się 14 września w miejscowości Lubajny w gminie Ostróda. Samochód dostawczy po kolizji z autem osobowym uderzył w drzewo.

Kierujący furgonetką mężczyzna został uwięziony w szoferce. Strażacy, aby uwolnić rannego mężczyznę, musieli rozciąć kabinę przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj: DOSTAWCZAK UDERZYŁ W DRZEWO W LUBAJNACH – LPR ZABRAŁ KIEROWCĘ DO SZPITALA

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce 16 września w godzinach porannych. Na drodze krajowej nr 15 w okolicy miejscowości Ryńskie ciężarowy zestaw najechał na tył auta osobowego.

W tym przypadku kierująca samochodem osobowym doznała lekkich obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzili uszkodzone pojazdy pod względem pożarowym.

Trzeci wypadek wydarzył się tego samego dnia. Kilka minut po godzinie 22:00, na drodze S7 w okolicy miejscowości Sople – gm. Miłomłyn kierujący samochodem dostawczym mężczyzna najechał na tył ciężarówki. W wyniku zdarzenia doznał on obrażeń głowy.

Strażacy udzielili rannemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala. W każdym przypadku utrudnienia w ruchu drogowym trwały około dwóch godzin. W działaniach ratowniczych udział brały samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Ostróda i Morąg, a także okoliczne jednostki ochotniczych straży pożarnych.

opracowanie st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Bogdan Grzymowicz, kpt. Łukasz Kowalski