Ludzie

5-latek w Straży Pożarnej. To efekt licytacji na WOŚP [ZDJĘCIA]

WOŚP otwiera serca i spełnia marzenia. Ponownie w tym roku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie zagrali z Fundacją Jurka Owsiaka. Do wylicytowania był dzień w jednostce w Ostródzie. Dziś (22.05) 5-letni Bartek zrealizował swoje marzenie. Został strażakiem. Zobaczcie sami.

WOŚP – Strażacy zagrali z Jurkiem Owsiakiem – efekty

Bartek spędził dzień ze strażakami – realizacja voucheru wylicytowanego podczas 33. Finału WOŚP

W czwartek 22 maja szeregi strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie zasilił specjalny gość – 5-letni Bartek, którego rodzice zostali zwycięzcami licytacji voucheru na spędzenie wspólnego dnia ze strażakami podczas 33. Finału WOŚP.

Chłopiec rozpoczął swoją wizytę od przebrania w strażacki mundur, a następnie wziął udział w codziennej zmianie służby. Potem przyszedł czas na zapoznanie ze sprzętem i obiektem ostródzkiej jednostki. Następnie na chłopca czekał szereg przygotowanych atrakcji: przejażdżka strażackim quadem, pływanie łódką po akwenie wodnym, wyjazd w górę w koszu podnośnika hydraulicznego pod opieką taty, a także indywidualne zajęcia w sali edukacyjnej „Ognik”. Nie zabrakło również aktywności fizycznej na siłowni, a także wspólnego posiłku ze strażakami.

Na koniec wizyty Bartek otrzymał symboliczne upominki, a także zaproszenie do służby w PSP już za kilkanaście lat.

Źródło: PSP Ostróda/st. kpt. Mateusz Pawlaczyk

Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.