Sport

6 BRAMEK OSTRÓDZIANINA IGORA GRACZYKA W REPREZENTACJI POLSKI JUNIORÓW W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniach 13 – 15 grudnia w Szczyrku odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich z udziałem reprezentacji Polski juniorów młodszych w Piłce Ręcznej. W reprezentacji Polski wystąpił ostródzianin Igor Graczyk, o którego powołaniu informowaliśmy Was już wcześniej.

REKLAMAW pierwszym dniu rywalizacji podopieczni trenera Artura Markowskiego zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji. Lepsi w tym spotkaniu okazali się nasi zawodnicy, którzy pokonali rywali 34:31, wysokie prowadzenie wypracowując sobie już po pierwszej połowie gry (21:14). Igor przyczynił się do wygranej, zdobywając 4 bramki.

Jeszcze lepiej biało-czerwoni zaprezentowali się w drugim spotkaniu turnieju. Tym razem rozbili Czechów aż 30:15 (15:6). Tym razem ostródzianin do dorobku drużyny dołożył 2 bramki

REKLAMAO zwycięstwie w całym turnieju miało zadecydować ostatnie spotkanie z Węgrami. Niestety tym razem Polacy zeszli z parkietu pokonani. Trzeba przyznać, że młodzi Węgrzy dali naszej młodzieży lekcję handballu, zwyciężając 35:23 i to oni ostatecznie cieszyli się z końcowego tryumfu w Szczyrku. Tym razem Igorowi nie udało się powiększyć swojego dorobku bramkowego.

Przypomnijmy, że urodzony w 2002 roku ostródzianin obecnie reprezentuje KS Szczypiorniak Olsztyn, a uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.