Kultura

6 GMIN Z POWIATU OSTRÓDZKIEGO OTRZYMA FLAGI W KONKURSIE “POD BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĄ”

Zakończył się ogólnopolski konkurs „Pod biało-czerwoną”. Dzięki temu polski rząd sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu.

REKLAMAInicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od aktywności mieszkańców. W naszym regionie liderem konkursu zostało Pieniężno. Jego mieszkańcy oddali ponad tysiąc głosów, mimo, że wystarczyło, aby gmina uzyskała jedynie sto głosów poparcia. To największa aktywność w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Na drugim miejscu w konkursie w skali województwa jest Lubomino, a na trzecim Braniewo. Na piątym miejscu w województwie znalazło się Dąbrówno w powiecie ostródzki, które uzyskało 306 głosów poparcia.

REKLAMAW trzech polskich gminach, które osiągnęły największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy,premier Mateusz Morawicki weźmie udział w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

W sumie flagi otrzyma 6 gmin z naszego powiatu – Dąbrówno, Miłakowo, Morąg, Małdyty, Miłomłyn i Gmina Ostróda, a niewiele (5 głosów) zabrakło do tego Gminie Łukta.

Jak wypadły gminy z Powiatu Ostródzkiego?

Poniżej najlepsza 10-tka w województwie