Ludzie

61.136,16 ZŁOTYCH ZEBRANE NA RZECZ WOŚP W MORĄGU!

W sztabie MDK zarejestrowało się 100 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie miasta i gminy Morąg oraz w gminie Małdyty. Jak co roku sztab w MDK przygotował dla mieszkańców liczne atrakcje.

REKLAMA

Wydarzenia finałowe rozpoczęły się o godz. 10.00 w sali widowiskowo-kinowej występami najmłodszych. Wystąpili: 3-latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2, grupy dzieci z Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”. Na scenie odbyło się również szereg występów artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież z morąskich szkół.

Kolejnym punktem orkiestrowego grania były prezentacje sekcji działających w MDK. Spektakl pt.: „Karuzela uczuć” przedstawiła grupa teatralna. Program „Czarodziejski ogród” zademonstrowała sekcja gimnastyki artystycznej. Taniec „STREET DANCE-SHOW LEDS” pokazały dzieci i młodzież z sekcji breakdance. Sekcję muzyczną reprezentowała Wiktoria Brzezińska. Taniec nowoczesny zatańczyły liczne grupy ze Szkoły Tańca „HIPNOTIC” z MDK.

Z wielkim wdziękiem taniec towarzyski popularyzowali tancerze ze Szkoły Tańca „U MIRKA” oraz grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dzięki ważnej akcji fundacji DKMS mieszkańcy mogli rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. W holu kina można było przebadać poziom cukru  i ciśnienia dzięki zaangażowaniu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Koła miejsko-gminnego w Morągu.

W parku miejskim w Morągu odbyła się VII edycja biegu „BIEGIEM NA RATUNEK”. Organizatorem wydarzenia było Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Każda osoba za pokonanie 1 km zdobyła 1 zł, która zasiliła konto WOŚP.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w morąskim Domu Kultury podczas 28. Finału zebrał łącznie 61.136,16 złotych oraz walutę obcą.

mdk