Sport
Koniec Sezonu Na Lodowisku — Podsumowujemy 3 Miesiące Na Ślizgawce
Koniec sezonu na lodowisku — podsumowujemy 3 miesiące na ślizgawce

Koniec sezonu na lodowisku. Miejski obiekt działający przy stadionie piłkarskim w Ostródzie zamknięto z końcem lutego. Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji podsumowało 3 miesiące na ślizgawce. Odwiedziło ją więcej osób niż w poprzednim sezonie.

Koniec sezonu na lodowisku — podsumowujemy 3 miesiące na ślizgawce

W ubiegłym sezonie 2024/2025 zanotowano 5 405 wejść na lodowisko. Dłużej niż godzinę jeździło 209 osób. Wypożyczalnia sprzętu zanotowała 5 771 usług: wypożyczeń i ostrzeń łyżew. To dało przychód na poziomie 78 088,20 złotych.

Dla porównania w sezonie 2023/2024 było 7777 wejść na lodowisko. 132 osoby wykupiły dodatkowe godziny na zimowej atrakcji. Z kolei wypożyczalnia sprzętu osiągnęła wynik 4 588 wypożyczeń i ostrzeń łyżew. Wówczas przychód z lodowiska wyniósł 107 575,60 złotych.

Jak było w sezonie 2025/26. Mamy dane. Lodowisko w Ostródzie było wystartowało 6 lutego. Obiekt działał do 1 marca. Przez ten czas na miejskiej ślizgawce zanotowano 8824 wejścia. Kupiono 5535 biletów ulgowych i 3289 biletów normalnych. Wypożyczalnia z kolei zanotowała 6919 wypożyczeń łyżew. To dało przychód na poziomie 150 931,90 złotych.

Widać, że z zimowej atrakcji korzysta coraz więcej ostródzian i turystów. Warto wspomnieć, że tymczasowe lodowisko w naszym mieście nie jest zadaszone od 2 sezonów. To duże ryzyko, które podejmują władze miasta, a także pełniąca obowiązki dyrektora Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, Martyna Lewandowska-Oliwa. W tym sezonie mieliśmy już dni, kiedy ślizgawka była wyłączona z użytkownika.

Koniec Sezonu Na Lodowisku — Podsumowujemy 3 Miesiące Na Ślizgawce
Koniec sezonu na lodowisku — podsumowujemy 3 miesiące na ślizgawce

Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.