Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w to święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W Ostródzie obchody z udziałem samorządowców odbyły się dziś (06.03). Wszystko rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostródzie
Dziś (06.03), 5 dni po oficjalnej dacie Ostróda uczciła bohaterów podziemia niepodległościowego. Mszą Świętą w Kościele pw. NP NMP rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie wydarzenie zgromadziło wielu uczestników chcących oddać cześć i pamięć Wyklętym. Pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP odbył się Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów i zniczy. Licznie zgromadzona młodzież, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz organizacji społecznych wysłuchali także przemówienia reprezentującej Samorząd Miasta Ostróda Zastępcy Burmistrza Jolanty Gadomskiej. Wszystkim organizatorom oraz uczestnikom dziękujemy za inicjatywę, pamięć i obecność.


















Źródło: Miasto Ostróda




