Wiemy, że ten temat interesuje wielu z Was. O darmowych lekcjach nauki pływania w Ostródzie mówi się od kilku lat. Obecnie zajęcia w miejskim basenie Aqua Ostróda prowadzą dwie prywatne szkółki. Są one jednak płatne. Radni co jakiś czas pytają władze miasta o postępy w organizacji bezpłatnych zajęć pływania lub w ramach lekcji wychowania fizycznego. Ostatnio temat poruszaliśmy w tym artykule LINK. Teraz pojawiły się nowe informacje w tym temacie.
Nabór zakończony – Ostróda złożyła wniosek
W ubiegłym roku urzędnicy starali się uzyskać rządowe finansowanie na organizację bezpłatnych zajęć nauki pływania dla małych ostródzian. Pisaliśmy o tym w tym artykule LINK. Wówczas z powodu małej puli środków w programie „Umiem Pływać” Ostróda nie otrzymała rządowego wsparcia. Nowy rok to nowe rozdanie. Do 18 marca trwał nabór w innym programie przygotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Aktywna Szkoła – Raz Dwa Trzy”. Zapytaliśmy Urząd Miasta czy złożono wniosek w tym konkursie. Odpowiedzi udzielił nam Rafał Włodarski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego
Gmina Miejska Ostróda złożyła wniosek o dofinansowanie zajęć nauki pływania. Wartość złożonego wniosku oszacowano na kwotę 226 250 złotych z czego wnioskowana dotacja wynosi 93 520 złotych a wkład własny 132 730 złotych. We wniosku o dofinansowanie zaplanowano udział 334 uczestników.
Programem „Aktywna Szkoła – Raz Dwa Trzy” mogą być objęte dzieci w klasach 1-3. Kwota do rozdysponowania w konkursie wynosi 30 milionów złotych. Zajęcia mają odbywać się od września do końca roku kalendarzowego. Złożone wnioski mają zostać rozpatrzone do 16 maja. Wówczas wrócimy do tematu na portalu Nasz Głos Ostróda.
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!

- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II





