Trwa modernizacja stacji kolejowej w Ostródzie. W ostatnich dniach jedna z naszych czytelniczek poprosiła nas o poruszenie tematu częstotliwości i czasu, na jaki są opuszczane szlabany kolejowe w naszym mieście. Czy też zauważyliście, że przy przejazdach musimy poczekać nieco dłużej? Wszystko przez zmiany. Budki dróżnicze w centrum miasta opustoszały. Ruch pociągów nadzorowany jest już z nowej nastawni. Nowe serce zmodernizowanej stacji kolejowej już działa!
Taką wiadomość otrzymaliśmy od czytelniczki. To dzięki niej ponownie zgłębiliśmy temat remontu stacji kolejowej w Ostródzie.
Proszę o nagłośnienie sprawy remontu na kolei w Ostródzie. Na przejeździe stoi się 10 minut lub dłużej. Remont stacji i torów trwa ponad rok, nie znam dokładnej daty jego rozpoczęcia. Doprowadza mnie to do szału. Chodzę tamtędy do pracy. Z uwagi na remont przejazd jest zamykany nie tylko dla a pociągów, ale także dla innych pojazdów kolejowych. Czas oczekiwania na otwarcie szlabanów jest taki sam, a częstotliwość zamykania o wiele większa. Korek samochodowy jest ogromny z każdej ulicy. Przejazd jest w centrum miasta i nie ma drogi alternatywnej w postaci kładki lub przejścia podziemnego. I tu kłania się zaniedbanie remontu lub budowy nowej kładki. Przez przejazd przechodzi mnóstwo pieszych do szkoły, pracy oraz zwykłych przechodniów. Ile to jeszcze potrwa i co z kładką. – pisze czytelniczka Naszego Głosu.
W ostatnich dniach doszło do zmian. W budkach dróżniczych nie ma już pracowników. To oznacza, że pracę rozpoczął system kamer ustawiony przy przejazdach a ruch pociągów sterowany jest już z nowej nastawni.

„Montaż systemu monitoringu na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Ostródzie to jeden z elementów realizowanej na stacji Ostróda inwestycji. Monitoring zapewnia dyżurnemu ruchu stały podgląd sytuacji na przejazdach. Dodatkowo system zostanie wyposażony w funkcję rejestracji zdarzeń, w tym sytuacji niebezpiecznych.”

Z czasem zmieni się też krajobraz Ostródy, bo budki dróżnicze zostaną wyburzone. Obiekty, w których obecnie dyżurują dróżnicy, przestaną być potrzebne. Zmiana ta nie oznacza jednak zwolnień – PKP PLK zapewnia, że nikt nie straci pracy.
„Nasi pracownicy, wykonujący obecnie obowiązki dróżników przejazdowych, otrzymają propozycje pracy na innych stanowiskach.” – dodaje Przemysław Zieliński z PKP PLK.
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić dotychczasowi dróżnicy otrzymali oferty pracy między innymi w Iławie. Teraz ze stacji kolejowej w Ostródzie ruch pociągów sterowany jest od Rudzienic Suskich do Naterek. Obecnie trwa budowa podziemnego przejścia łączącego dworzec kolejowy z nowymi peronami. Remont stacji kolejowej w Ostródzie kosztuje 250 milionów złotych. Ma się zakończyć w przyszłym roku.

- Pożar na terenie DPS-u w Żurejnach k. Starych Jabłonek. Szybka akcja strażaków zapobiegła tragedi
- Ostródzkie statki już na trasie. Niebawem startuje sezon żeglugowy na Kanale Elbląskim
- Kampania prezydencka w Ostródzie. Na ulicach już można zobaczyć kandydatów.
- Ornowo gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Ostróda!
- W tygodniu zielonym, w sobotę i niedzielę czerwonym – autobusy do Big Ostróda
- Wiatrówkowy strzelec z Morąga zatrzymany. Zniszczył mienie za 7 tysięcy złotych
- Czad w mieszkaniu na Jagiełły. Strażacy wkroczyli z detektorami
- Zakończyła się Wielkanocna Zbiórka Dla Seniora
- Ostróda przejmie Mazury Hip Hop Festiwal? Trwają rozmowy!
- Schrony w Ostródzie – radna Anna Monist pyta, a burmistrz odpowiada
- Strażacy budują dalej! Wybrano wykonawców kolejnego etapu przy budowie komendy w Górce
- Udany debiut w Pucharze Polski. Kolarze UKS Ostróda Sport Team podsumowują swój występ!