Przedszkole na miarę czasów. Dziś (16.05) zostało otwarte rozbudowane przedszkole w Starych Jabłonkach w gminie Ostróda. To oznacza, że placówka będzie mogła przyjąć więcej dzieci. Inwestycja ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby w opiece nad najmłodszymi mieszkańcami Gminy Ostróda.
Nowoczesne przedszkole otwarte – udana inwestycja.
Umowę na wykonanie tej inwestycji podpisano 9 stycznia ubiegłego roku. W ramach zadania wykonana została modernizacja istniejącego budynku przedszkola oraz dobudowa do niego nowej części przedszkola o konstrukcji drewnianej prefabrykowanej modułowej. Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniósł 7 milionów 730 tysięcy złotych. Inwestycja była współfinansowana z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w kwocie 6 milionów 460 tysięcy złotych.
Wykonawcą rozbudowy była firma budowlana Ekoinbud Spółka z o.o., która specjalizuje się w ekologicznych inwestycjach. Obiekt wykonano z gotowych drewnianych prefabrykatów. W takiej samej technologii został rozbudowany szpital powiatowy w Ostródzie.
Dziś (16.05) odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola, w którym wzięli zaproszeni goście: Gustaw Marek Brzezin – Senator RP, Andrzej Śliwka – Poseł RP, Adam Sławomir Szkolnik – Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty, Bogdan Bartnicki – Przewoczniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jolanta Dakowska – Lider młodzieżowego Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Grzegorz Kastrau – Zastępca Wójta Gminy Ostróda, ksiądz Marek Szybmorski – Probosz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Starych Jabłonkach, Daniel Błaszkiewicz – Dyrektor Generalny Hotelu Anders.
Społeczność szkolną i gości powitał wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas. Oprócz przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu uczestnicy obejrzeli przygotowany przez dzieci program artystyczny. Zaproszeni goście otrzymali też okolicznościowe pamiątki.









Po więcej najnowszych informacji zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!

- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II





