Trud w informowaniu ostródzianek i ostródzian od startu kadencji samorządowej wziął na siebie burmistrz Ostródy Rafał Dąbrowski. To dobrze, dzięki jego influencerskiemu trybowi życia mamy dostęp do newsów z kulis bycia włodarzem naszego miasta. Wczoraj (10.04) burmistrz pomimo fatalnej pogody – padającego deszczu i krupy śnieżnej podzielił się z nami informacjami o rewitalizacji Placu 1000-lecia. Z krótkiego wideo mogliśmy dowiedzieć się, że miasto Ostróda złożyło wniosek o środki zewnętrzne na rewitalizację „dawnej starówki”.
Jak dla nas to za mało informacji. Zapamiętaliśmy tylko ławeczki, zieleń i plac zabaw a przede wszystkim to, żebyśmy trzymali kciuki. Rozumiemy też burmistrza. Czas w mediach społecznościowych jest określony i nie można go przekroczyć. Trudno opowiedzieć w rolce o tak ważnym projekcie. Dlatego są też media, które ustalą szczegóły i poinformują mieszkańców. To teraz konkrety i informacje. 27 marca wysłaliśmy zapytania do Urzędu Miasta w tej sprawie. Burmistrz nagrał rolkę wczoraj (10.04) a nam pracownik urzędu miasta odpowiedział dzisiaj (11.04). Pomijamy fakt, że przekroczono ustawowy czas na odpowiedź. To tylko szczegół.
Urzędnicy złożyli wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Chodzi tutaj o projekt w Regionalnym Programie Operacyjnym z Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur 2021-2027. Cały ostródzki wniosek opiewa na inwestycję za blisko 5,5 miliona złotych. 4,5 miliona złotych to wsparcie Unijne a pozostała część ma zostać pokryta z budżetu miasta.
Pierwsza część inwestycji zakłada rewitalizację placu 1000-lecia. Konkretniej chodzi o fragment przy fontannie Jedności Europejskiej. Według założeń chodzi o odbetonowanie i wykonanie nasadzeń wraz z ławkami. Wszystko będzie tak zwaną strefą wypoczynkową.
Druga część zakłada stworzenie strefy zabawowo-rekreacyjnej. Ta jest planowana na terenie zielonym pomiędzy blokiem a rzeką Drwęcą. Tam ma powstać plac zabaw składający się z 8 elementów:
- mini linarium,
- huśtawka wagowa,
- huśtawka ptasie gniazdo,
- most ruchomy,
- słupki do równowagi,
- drążki gimnastyczne,
- równoważnia,
- ławka gimnastyczna.
Wszystkie elementy strefy rekreacyjno-zabawowej mają być drewniane. Szacunkowy koszt placu zabaw wraz z przygotowaniem tereny wyliczono na 171 tysięcy złotych. O tym czy nasze miasto otrzyma wsparcie przekonamy się do końca czerwca. Do końca drugiego kwartału Urząd Marszałkowski w Olsztynie ma poinformować o wynikach naboru i podziale pieniędzy. Jeśli się nie uda pozyskać zewnętrznej dotacji to władze Ostródy w tym roku nie planują realizować tego projektu wyłącznie z budżetu miasta. Teraz z czystym sumieniem możemy trzymać kciuki, bo wiemy za czym.
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!
- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II
- Plaże w Ostródzie. Ratownicy będą od 27 czerwca

