Site icon Nasz Głos Ostróda

Agnieszka Skrzypczak wystąpi w Ostródzie. Ifigenia ze Splott 22 października

Agnieszka Skrzypczak wystąpi w Ostródzie. Ifigenia ze Splott 22 października

Agnieszka Skrzypczak wystąpi w Ostródzie. Ifigenia ze Splott 22 października

Agnieszka Skrzypczak, aktorka teatralna nie zapomina o Ostródzie! Niebawem będziemy mogli zobaczyć ją na deskach ostródzkiego amfiteatru w monodramie Ifigenia ze Splott. To efekt współpracy z Centrum Kultury w Ostródzie w ramach projektu „Umieć w teatr” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agnieszka Skrzypczak – monodram Ifigenia ze Splott 22 października

Rozmowy o wystawieniu monodramu trwały długo. W końcu mamy potwierdzenie, że marzenie wielu ostródzian zostanie zrealizowane. Agnieszka Skrzypczak wystawi monodram Ifigenia ze Splott 22 października w sali kameralnej amfiteatru. To oznacza, że sztukę wyższą zobaczymy nie wyjeżdżając z naszego miasta. Aktorka pochodząca z Ostródy od roku 2011 współpracuje z Teatrem im. Jaracza w Łodzi. Tak mondroam jest zapowiadany na stronie internetowej tej placówki.

Gary Owen, walijski dramatopisarz, opowiada w swoimi monodramie Ifigenia ze Splott historię niezwykłego przeistoczenia. Bohaterka sztuki to młoda kobieta. Utrzymuje się z zasiłku socjalnego, nie stroni od alkoholu, jest wulgarna. Nienawidzi świata i ludzi. Szybko okazuje się jednak, że jest postacią o wiele bardziej złożoną. Jest w niej bowiem wściekłość, jest agresja i furia, ale jest także, i przede wszystkim, wielki strach przed samotnością i ogromna potrzeba miłości. Tej ostatniej udaje jej się zaznać. I choć tylko przelotnie, staje się ona punktem zwrotnym w życiu dziewczyny. Chociaż wszystko wskazuje na to, że po jego przekroczeniu, załamie się ostatecznie, ona podejmuje wyzwanie rzucone przez los. Wychodzi z tego starcia odmieniona. Nie szczęśliwsza, ale na pewno spokojniejsza, mądrzejsza, uszlachetniona przez tragedię, która ją spotkała. Wiele musiała stracić, aby z totalnego zniszczenia, jakim naznaczona była jej pozbawiona nadziei, pełna gniewu i goryczy egzystencja, ocalić siebie.

Prapremiera odbyła się 23 września 2023 roku. Tutaj możecie zobaczyć zwiastun.

Jesteśmy dumni z tego projektu. Niech to wszystko się wydarzy. Niebawem ogłosimy szczegóły odnośnie biletów i godziny występu. Będą też ogłoszenia co jeszcze w ramach projektu Umieć w teatr realizujemy. Mówi Renata Ferens z Centrum Kultury w Ostródzie.

Monodram Agnieszki Skrzypczak Ifigenia ze Splott przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

Agnieszka Skrzypczak wystąpi w Ostródzie. Ifigenia ze Splott 22 października

Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.

Exit mobile version