Ludzie

“ARTYŚCI” AMATORZY W NATARCIU – DLACZEGO RUJNUJEMY NASZE MIASTO?

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że powstałe niedawno i wówczas jeszcze nieotwarte “Podwórko Nivea” w Kajkowie zostało zniszczone przez wandali, którzy za nic mają to, ile pracy trzeba włożyć w stworzenie nowych miejsc do wypoczynku, relaksu i zabawy. Kolejny przykład bezmózgiego użycia spreju i markerów widzimy na nowym pomoście na Jeziorze Sajmino.

Reklama

Nowe pomosty oraz zmodernizowana infrastruktura nad Jeziorem Sajmino oddana do użytku została raptem kilka miesięcy temu. Niestety, ale już teraz znaleźli się wandale, którym nie w smak nowe, służące wszystkim mieszkańcom miejsca. Co chciały osiągnąć Karolina, Kornelia, Zuzia i Ola podpisując się w takim miejscu? Wielki napis na pomoście to dzieło Madzi czy jej adoratora?

Nie wiemy, ale gratulujemy głupoty. Inaczej niszczenia wspólnego mienia nazwać nie można. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców miasta i okolic, by w przypadku, gdy widzą, że ktoś maluje, niszczy lub w inny sposób zagraża naszemu wspólnemu dobru – reagować. Wystarczy jeden telefon do straży miejskiej lub na policję.

Grafficiarzom zaś przypominamy, że za niszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.