Site icon Nasz Głos Ostróda

Był jeden chętny, ale nie dojechał. Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej nadal do kupienia

Był jeden chętny, ale nie dojechał. Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej nadal do kupienia

Był jeden chętny, ale nie dojechał. Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej nadal do kupienia

Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej nadal do kupienia. Dziś w ratuszu odbyło się pierwsze postępowanie w sprawie gruntu należącego do Miasta Ostróda. Wadium wpłaciła jedna osoba z małopolski, ale nie stawiła się osobiście do licytacji. To oznacza, że burmistrz Rafał Dąbrowski będzie musiał ponownie wystawić grunt na sprzedaż.

Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej

Wspomniana działka przy Szosie Elbląskiej ma numer ewidencyjny 18/4. Jej powierzchnia to 0,1822 ha. W poprzedniej kadencji samorządu teren miał być przedmiotem zamiany. W zamian za działkę jeden z ostródzkich przedsiębiorców prowadzących Centrum Ogrodnicze chciał przekazać miastu teren przy ulicy Osiedlowej. Wówczas władze miasta miały wykorzystać wspominany teren pod rozbudowę cmentarza przy ulicy Spokojnej. Do zamiany jednak nigdy nie doszło. Teraz temat powrócił, ale jako możliwość sprzedaży.

migi

To teren obok Centrum Ogrodniczego przy Szosie Elbląskiej. Działka jest zabudowana budynkiem gospodarczym. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren przewidziano pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Urzędnicy wycenili teren na 383 200 złotych. W lutym tego roku Rada Miasta wyraziła zgodę na uruchomienie procedury sprzedażowej.

Był jeden chętny, ale nie dojechał

Dziś (18.06) odbyło się postępowanie sprzedażowe. Cena wywoławcza wynosiła 441 000 złotych brutto (w tym podatek VAT wg. stawki 23%). Postąpienie zaplanowano na 4 410,00 złotych. Wadium – 80 000 złotych. Wspomniane wadium przed postępowaniem wpłaciła jedna osoba z małopolski. Ostatecznie jednak oferent nie stawił się jednak na licytację. Wadium zostanie automatycznie zwrócone osobie, która je wpłaciła. Urzędnicy obecni na sali poinformowali zgromadzonych, że postępowanie zakończyło się wynikiem negatywnym.

Był jeden chętny, ale nie dojechał. Atrakcyjna działka przy Szosie Elbląskiej nadal do kupienia. W takim składzie obradowała komisja do przeprowadzenia sprzedaży działki przy Szosie Elbląskiej.

Teraz burmistrz Rafał Dąbrowski będzie mógł ogłosić kolejne postępowanie sprzedażowe. Nie będzie już w tym przypadku wymagana zgoda Rady Miasta. Nadal obowiązuje uchwała podjęta w tym roku. Włodarz Ostródy będzie mógł zaproponować nową, niższą cenę.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.
Exit mobile version