Ludzie

AUKCJE WOŚP OSTRÓDA – BĘDĄ DWA DNI Z KSIĘDZEM PŁOSZKIEM. SUMA ROBI WRAŻENIE!

W tym roku doszło na aukcjach internetowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do dość nieoczekiwanego, ale niezwykle pozytywnego wydarzenia.

REKLAMA

Tradycyjnie już na aukcjach można było wylicytować dzień z księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Ostródzie na Mazurach. Podczas niego ks. Płoszek zaprasza na wycieczkę po najciekawszych miejscach związanych z historią i kulturą Mazur oraz Kościołem Ewangelickim.
Licytacja zakończyła się niebagatelną kwotą 2350 zł.
Tymczasem… Stało się coś niezwykłego. Po licytacji do ks. Płoszka napisał Pan Jarosław z Wałbrzycha, zwycięzca zeszłorocznej aukcji. Był on tak urzeczony i zadowolony po swojej wycieczce, że postanowił licytować jeszcze raz i powtórzyć przygodę na Mazurach. Niestety nie mógł śledzić aukcji do samego końca, przez co został przelicytowany. No i padła następująca propozycja.
Jak możemy przeczytać na fanpagu Ewangelików w Ostródzie:
Pan Jarosław podwoi zebraną kwotę jeśli tylko zdecydujemy się zrobić extra drugi dzień z księdzem specjalnie dla niego z nową trasą! Jak myślicie jaka była odpowiedź? No tak możemy zameldować, że w tym roku przekażemy na WOŚP 4700 zł słownie: cztery koła nowych polskich peelenów! I wyruszymy w dwie osobne unikalne wycieczki! W tym roku będziemy dokumentować całą trasę, nagramy materiały, a za rok macie mi tu załatwić co najmniej 5 tysięcy!

Czyli nie 2350, a aż 4700 zasili kasę WOŚP dzięki Dniu z Księdzem.
Brawo!