Basen w Ostródzie wolny od legionelli. Ta bakteria był powodem zamknięcia wanien z hydromasażem. Dziś (16.10) basen Aqua Ostróda wydał w tej sprawie komunikat. Jacuzzi już działają! Walka z bakteria legionella trwała od 11 września.
Basen w Ostródzie wolny od legionelli – wznowiono pełną działalność
11 września pobrano próbki z wanien z hydromasażem. W wyniku badania stwierdzono, że w wodzie obecne są bakterie z grup Legionella. Wdychanie oparów takiej wody jest przyczyną tak zwanej choroby legionistów. Powoduje ona ciężkie zapalenie płuc, a także gorączkę Pontiac. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostródzie nakazała Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji środki zaradcze i zamknęła część atrakcji! Od tego czasu trwała walka z baterią w obiegu wodnym. Mówi Patrycja Zalewska, kierownik basenu Aqua Ostróda.
Badania zostały wykonane ponownie. To są badania posiewowe. Czekaliśmy kilka dni na wyniki. Teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy wolni od bakterii legionella. Wznowiliśmy działanie wanien z hydromasażem. Wszystkie atrakcje w basenie Aqua Ostróda są dostępne.
Życie na basenie Aqua Ostróda wraca do normy. Warto podkreślić, że przez cały czas działał basen sportowy, brodziki dla dzieci i rwąca rzeka. Zajęcia w 3 ostródzkich szkółkach pływackich odbywały się bez przeszkód. Basen w Ostródzie wolny od legionelli można zatem wrócić do relaksu w basenowym jacuzzi!
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.




