Samorząd
Będzie Wyburzenie Budynków Gospodarczych Przy Ulicy Jaracza W Ostródzie
Będzie wyburzenie budynków gospodarczych przy ulicy Jaracza w Ostródzie

Będzie wyburzenie budynków gospodarczych przy ulicy Jaracza w Ostródzie. To efekt działań radnego Mariusza Bojarowskiego. Zwrócił on uwagę na zaniedbane budynki przy szkole Podstawowej numer 6. Ich właścicielem jest Miasto Ostróda a zarządcą Miejska Administracja Budynków Komunalnych w Ostródzie. Reakcja burmistrza była błyskawiczna. Nakazał zająć się problemem miejskiej spółce.

Będzie wyburzenie budynków gospodarczych przy ulicy Jaracza w Ostródzie

Jest reakcja na wniosek miejskiego radnego Mariusza Bojarowskiego w sprawie zniszczonych pomieszczeń gospodarczych przy ulicy Jaracza w Ostródzie. Radny na ostatniej sesji złożył pismo cyt.

Wnoszę o podjęcie natychmiastowych działań porządkujących pomieszczenia gospodarcze przy ulicy Jaracza naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 6. Obecnie są one w stanie zniszczenia, które powoduje zagrożenie dla mieszkańców oraz osób uczęszczających do szkoły…

W piśmie do burmistrza radny Bojarowski ostrzega też, że ewentualne niepodejmowanie jakichkolwiek działań może doprowadzić do katastrofy budowlanej i zagrożenia epidemiologicznego. Postanowiliśmy sprawdzić to miejsce. Faktycznie, na Jaracza tuż przy wejściu do szkoły są opuszczone pomieszczenia, które do tej pory służyły jako tak zwane chlewki czy komórki. Obecnie bez drzwi, wypełnione stertami śmieci i służące głównie jako chwilowe schronienie dla osób spragnionych różnego rodzaju napojów. Nad wnioskiem radnego i jego ostrzeżeniami pochylili się miejscy urzędnicy i zainterweniowali.

Budynek należy do miasta, ale jest pod zarządem miejskiej administracji budynków komunalnych (MABK) – informuje Artur Munje, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. – Miejsce zostało obejrzane i burmistrz zwrócił się do MABK-u o uporządkowanie tych pomieszczeń oraz o podjęcie działań w sprawie ich rozbiórki.

Sprawę zniszczonych chlewków przy ulicy Jaracza w okolicach SP6 można więc uznać za „załatwioną”. Budynki znikną, a dzięki temu pojawi się (chyba przyt. red.) kilka nowych miejsc parkingowych. Podobnych miejsc w mieście jest więcej, warto więc rozważyć oględziny ostródzkich osiedli i wyszukać obiektów, które kiedyś służyły mieszkańcom, jednak dziś to już zwykłe rudery.  

/-migi/


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.