Samorząd

BURMISTRZ OSTRÓDY: RAZEM POKONAMY KORONAWIRUSA!

Wczoraj (03-04-2020) Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak w specjalnym oświadczeniu wyemitowanym na jego profilu na Facebooku odniósł się do trudnej sytuacji, w jakiej w związku z panującą na świecie i w Polsce epidemią koronawirusa znaleźli się też mieszkańcy naszego miasta.

Reklama

Jak wszyscy wiemy, Szpital Powiatowy w Ostródzie został w całości przekształcony w jednoimienny Oddział Zakaźny. Trwa w nim walka o zdrowie i życie osób zakażonych koronawirusem z całego województwa. Doceniając poświecenie służb medycznych, Burmistrz podziękował dyrekcji szpitala, wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom na co dzień walczącym o zdrowie i życie pacjentów. Michalak podziękował też wszystkim tym, którzy muszą codziennie pracować po to, by inni mogli być w domach, a także wszystkim zaangażowanym w pomaganie innym mieszkańcom naszego miasta – szczególnie seniorom.

Jak podkreślił Burmistrz, wszyscy jesteśmy teraz w trudnej sytuacji.

Dziś nie jest czas, byśmy wychodzili na spacery, na place zabaw – one są pozamykane. Nie ma imprez sportowych, kulturalnych. Zostańmy w domach! (…) Pamiętajmy też o naszych seniorach. Bardzo Was proszę – pomóżmy swoim sąsiadom, pomóżmy naszym dziadkom, naszym rodzicom w zakupach. Pomóżmy online zapłacić przelewy i różnego rodzaju płatności.

Nie zabrakło apelu do dzieci, by pomagały swoim rodzicom, były grzeczne, uczyły się online i starały się w tym wyjątkowym czasie zachowywać odpowiedzialnie, jak dorośli.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, powołano sztab kryzysowy, który na bieżąco analizuje sytuację w mieście. W Urzędzie Miasta uruchomiony został specjalny telefonu dla mieszkańców. Działa on przez 7 dni w tygodniu od godz. 8:00 do godz.18:00. Jeśli ktoś z Ostródzian ma pytania, prośby czy problemy związane z obecną sytuacją, może zadzwonić pod numer 605 999 320.

Burmistrz zadeklarował także pomoc ostródzkim przedsiębiorcom, którzy szczególnie mogą odczuć obecną trudną sytuację.

– Będziemy się starali pracodawcom pomagać. Oni muszą dalej funkcjonować, gdy minie kryzys.

Na koniec Michalak podziękował raz jeszcze wszystkim walczącym i zmagającym się z uciążliwościami związanymi z koronawirusem ostródzianom.

Drodzy Mieszkańcy. Dziękuję za Waszą wytrwałość i wierzę, że razem wszyscy pokonamy koronawirusa.

Poniżej możecie obejrzeć video z wystąpienia Burmistrza.

Ostródzianie – zostańcie w domach❗ #zostanwdomu

Opublikowany przez Zbigniew Michalak – Burmistrz Miasta Ostróda Piątek, 3 kwietnia 2020