Sport

CORAZ CIEKAWIEJ – SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI TEŻ CHCE AWANSU Z GRUPY OSTRÓDZIAN

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że protest dotyczący decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej o zakończeniu rozgrywek III ligi grupy I i awansie Sokoła Ostróda do II ligi postanowiła złożyć Legia Warszawa. Teraz swoje trzy grosze chce dorzucić Sokół Aleksandrów Łódzki, który według końcowej tabeli znajduje się przed Legią, na drugim miejscu.

Reklama

Legia wciąż walczy

Przypomnijmy, ze Legia, choć w tabeli zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu z punktem straty do Sokoła, miała zaległy mecz z ostródzianami. Decyzja WMZPN stwierdziła, ze mecz ten nie został rozegrany i punktów nie przyznano. Ewentualna wygrana zespołu ze stolicy zmieniła końcowy układ tabeli. Dlatego Legia postanowiła złożyć protest  od decyzji WMZPN i jak poinformowała, niezwłocznie wykorzysta pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionuje uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej. O całej sprawie pisaliśmy tutaj: LEGIA SKŁADA PROTEST W SPRAWIE DECYZJI WMZPN DAJĄCEJ AWANS SOKOŁOWI

W innej grupie awansowały dwa zespoły…

Tymczasem według aktualnej przyjętej za końcową tabeli, na drugim miejscu, za ostródzianami uplasował się… Sokół Aleksandrów Łódzki.

Przypomnijmy, ze kilka dni temu Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków, który zdobył tyle samo punktów, będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi. Sytuacja dotyczyła IV grupy III ligi, z tym, ze w zależności od interpretacji tego, co wpływa na kolejność drużyn, na pierwszym miejscu tabeli mógł znaleźć się zarówno jeden, jak i drugi zespół. Sprawę rozpatrywał Lubelski Związek Piłki Nożnej, wiec dla wielu nie była zaskoczeniem decyzja przyznająca awans Motorowi Lublin, kosztem Hutnika. PZPN postanowił znaleźć salomonowe wyjście z sytuacji i zdecydował też o awansie Hutnika Kraków.

Sokół Aleksandrów Łódzki awansować

W I grupie, w której grali ostródzianie, sytuacja jest zgoła inna. Sokół samodzielnie liderował w tabeli, mając punkt przewagi nad swoim imiennikiem z Aleksandrowa Łódzkiego i Legią, mimo też nie rozegranego, na prośbę Legii, meczu z warszawianami.

Jednak jak wynika z tabeli, skoro trzecia w niej Legia II Warszawa  może kwestionować ostateczne decyzję, dlaczego nie mógłby tego zrobić klub z Aleksandrowa Łódzkiego, znajdujący się przed klubem ze stolicy? Działacze z Aleksandrowa Łódzkiego chcą wykorzystać casus z grupy czwartej (awans zarówno Motoru Lublin i Hutnika Kraków) i postarać się o awans także dla swojego klubu. Bo skoro z jednej grupy mogły awansować dwa zespoły, dlaczego w innych ma być inaczej? W sumie logiczna argumentacja.

Jak możemy przeczytać na stronie Sokoła Aleksandrów Łódzki:

Epidemia koronawirusa namieszała znacznie w rozgrywkach. Nie tak dawno otrzymaliśmy komunikat związany z końcem sezonu i ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w lidze. Zabrakło trochę szczęścia, by paradoksalnie skorzystać na epidemii i być liderem. Sokół Ostróda może cieszyć się z awansu, Legia II Warszawa nie jest z tego zadowolona, a Sokół Aleksandrów postara się również o promocję.

Dariusz Szulc, prezes Sokoła Aleksandrowa Łódzkiego powiedział dwa dni temu

W piątek mamy zebranie zarządu i będziemy rozmawiać o dalszych działaniach związanych z budowaniem klubu i trzecioligowej drużyny. Niebawem zostanie przygotowane pismo do PZPN związane właśnie z promocją gry w drugiej lidze. Cała Polska zna historię III ligi gr. 4. Skoro tam można było zagwarantować awans dwóm drużynom, to dlaczego w innych grupach nie można zrobić podobnie? Sprawa jest rozwojowa. My również możemy powalczyć o drugą ligę – zaznacza Dariusz Szulc, prezes Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Jak widać, sytuacja robi się coraz ciekawsza, a dla niektórych zaczyna przypominać kabaret. Choć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku są minimalne, jednak jeśli PZPN uwzględni protest Legii i przyznałby jej także awans, działacze z Aleksandrowa Łódzkiego będą mieli dodatkowy argument.