Ten zawód to służba i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dziś (28.04) odbyły się ćwiczenia strażaków przy ulicy Składowej w Ostródzie. Mundurowi byli na terenie zakładu SDK Sp. z o.o. gdzie sprawdzali swoje umiejętności w pomocy osobie poszkodowanej. Byliśmy na miejscu i podpatrywaliśmy tę cenną lekcję.
Ćwiczenia strażaków przy ulicy Składowej w Ostródzie
Okazuje się, że to jedne z regularnych ćwiczeń. Takie działania mają być prowadzone co 2 miesiące na terenie zakładów pracy w Ostródzie i powiecie. Wszystko po to, żeby mundurowi nie popadali w rutynę przy tego typu zdarzeniach. W tym przypadku na terenie SDK Sp. z o.o. przy ulicy Składowej Jednostka Ratownicza Gaśnicza miała za zadanie udzielić pomocy osobie poszkodowanej po wybuchu pożaru. Pracownik miał samodzielnie gasić pożar, ale podczas akcji nie zdołał sam wyjść z hali magazynowej.
/-migi/

