Kronika 112

CZOŁOWE ZDERZENIE SAMOCHODÓW W MIELNIE (GM. GRUNWALD). JEDNA OSOBA W SZPITALU

Dziś, w środę 13 stycznia około godz. 11:30, w Mielnie (Gmina Grunwald) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

REKLAMAJak poinformowała nas mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Z nieustalonych na chwilę obecna przyczyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – forda i renault. Mimo, że samochody nie jechały bardzo szybko, to w tym miejscu nawierzchnia, podobnie zresztą jak obecnie na większości dróg w powiecie, jest bardzo śliska i to mogło przyczynić się do wypadku.

Mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie poinformował, że w sumie w zdarzeniu uczestniczyły 4 osoby, w tym obcokrajowcy – 3 osoby w jednym pojeździe i 1 osoba w drugim. Jeden z samochodów posiadał napęd elektryczny.

REKLAMAJako pierwsze  na miejsce zdarzenia dojechały jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gierzwałdu i Frygnowa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia,. Jedna osoba – starsza kobieta uskarżająca się na ból głowy, po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Pozostali uczestnicy nie odnieśli większych obrażeń i pozostali na miejscu zdarzenia.

W akcji uczestniczyły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, OSP Gierzwałd i Frygnowo, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Foto: mł. bryg. Marcin Wiśniewski, KP PSP Ostróda