Inwestycje/Biznes

CZY PLAŻA MIEJSKA NAD JEZ. DRWĘCKIM W POBLIŻU BUDOWANEGO HOTELU MIEJSKĄ POZOSTANIE?

Nie tak dawno informowaliśmy Was o ogrodzeniu plaży miejskiej nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie przy ul. Turystycznej, w pobliżu budowanego hotelu Radisson Blu. Wielu z Was miało wątpliwości, czy plaża po wybudowaniu hotelu dalej będzie otwarta dla mieszkańców.

REKLAMA

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rozwoju i Gospodarki Komunalnej wątpliwości co do przyszłości plaży miejskiej rozwiała z-ca Burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko. Jak powiedziała, plaża dalej pozostaje miejską, nie ma żadnej podpisanej dzierżawy z hotelem, który się obok buduje. Są za to pomysły na zagospodarowanie plaży.

Zarządcą plaży jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Dyrektor OCSiR Tadeusz Czyczel pokazał zdjęcia, jak wyglądała plaża miejska, gdy płotu nie było.

– To był wielki, duży parking dla samochodów, które stawały praktycznie kołami na pomoście – powiedział Tadeusz Czyczel. – Dlatego podjęto decyzję, by nie przyzwyczajać ludzi do tego i postanowiono postawić płot. Teraz będzie można nawet poszerzyć tę plażę do tego miejsca. 

Zapytany przez przewodniczącego komisji Waldemara Graczyka o plany dotyczące plaży i ewentualne rozmowy z inwestorem budującym hotel, Tadeusz Czyczel poinformował, że kontekst rozmowy z inwestorem hotelu był taki, że turyści – goście hotelowi będą mogli korzystać z tej plaży, natomiast plaża będzie tylko i wyłącznie miejska. Tym samym będzie do dyspozycji wszystkich mieszkańców.

– Tak jak na świecie, gdy gdzieś jeździmy widzimy, że są hotele, korzystają z miejskich plaż i nie ma w tym żadnego problemu – stwierdził dyrektor OCSiR. – Myślimy za to o uatrakcyjnieniu tej plaży tak, by nawet część mieszkańców Ostródy korzystających z plaży przy Jeziorze Sajmino w Kajkowie przeniosła się na plaże nad Jeziorem Drwęckim. Dlatego jest pomysł, by tą plażę poszerzyć. Jak powstanie hotel, to będzie też trochę więcej ludzi.

Jednym z pomysłów Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji jest uruchomienie tam wypożyczalni sprzętu, która będzie do dyspozycji wszystkich.

– Będziemy mieli do tego przygotowane pomosty. Budynek, który jest tam w tej chwili wymaga drobnego przeprojektowania, by można tam było trzymać nasz sprzęt. Na razie korzystają z niego tylko żeglarze. Chcemy, by funkcjonowało to jako wypożyczalnia sprzętu dla wszystkich – zakończył T. Czyczel.

Przypomnijmy, ze na tej samej komisji zapowiedziano remonty pomostów, w tym na plaży miejskiej nad Jeziorem Drwęckim ze środków, które otrzymało miasto z Funduszu Inicjatyw Lokalnych (Blisko 3 mln. zł).