Kronika 112

DETEKTYW RUTKOWSKI O ŻĄDANIU OKUPU W OSTRÓDZIE I WŁAMANIU W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

Konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego odbyła się 12 stycznia 2021 roku, w hotelu Tiffany w Nowym Mieście Lubawskim. Głównym tematem spotkania najsłynniejszego detektywa w Polsce było sylwestrowe włamanie i kradzież w okolicach tego miasta. Poruszona została również sprawa szantażu i żądania okupu w Ostródzie.

REKLAMASylwestrowe włamanie w Nowym Mieście Lubawskim

Do zdarzenia w Nowym Mieście Lubawskim doszło w godzinach nocnych w Sylwestra 2020 roku. Złodziej najpierw sforsował żaluzję zewnętrzną i po czym perfekcyjnym odwiertem otworzył balkonowe drzwi. Mimo tego, że mieszkańcy domu bawili się kilkanaście metrów dalej w ogrodzie zimowym i co kilkanaście minut wchodzili do domu nie zauważyli złodzieja.

REKLAMA– 10 000 euro nagrody dla osoby, która wskaże sprawców włamanie o kradzieży – mówił Krzysztof Rutkowski. – Każdy, kto posiada informacje na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt z numerem alarmowym Biura Rutkowski 600 007 007 – dodał.

Przestępca wyniósł z domu sejf, (gotówka 30 000 zł, 1 500 euro, dokumenty) oraz biżuterię, a także 2 kluczyki od samochodów marek: BMW i Mercedes. Łączne straty właścicieli oszacowano na około 100 000 zł.

Sprawa tego sylwestrowego włamania i kradzieży zostanie także przedstawiona w programie Magazyn Kryminalny już w ten piątek (15.01.2021) o godzinie 18:30 w telewizji Super Stacja.

Poniżej publikujemy “stopklatki” z monitoringu, który uchwycił sprawcę włamania oraz zdjęcia skradzionej biżuterii.

Drugim tematem poruszonym przez Krzysztofa Rutkowskiego był szantaż i żądanie okupu w Ostródzie.

Zdarzenie miało miejsce w 2020 roku, przedsiębiorcy z Ostródy ulegli szantażowi i zapłacili okup znacznej wartości. Jak mówił na konferencji Krzysztof Rutkowski do lombardu należącego do tych przedsiębiorców dwa lata temu było włamanie gdzie sprawcy próbowali się przebić przez ścianę do sąsiedniego kantoru.

Ze względu na prowadzone działania na terenie Ostródy Biura Krzysztofa Rutkowskiego, sprawa została przeniesiona z tamtejszej jednostki policji do KPP Iława gdzie pod nadzorem Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie jest obecnie prowadzona

Biuro Rutkowski