Coraz więcej samorządów przesuwa dodatkowe pieniądze na odśnieżanie. W gminie Ostróda to już kolejny taki zabieg. Na styczniowej sesji Radni Gminy Ostróda zdecydowali się przesunąć 150 tysięcy złotych na odśnieżanie i zwalczanie śliskości na drogach. W piątek (20.02) głosowanie nad kolejnymi pieniądzmi na ten cel.
Dodatkowe pieniądze na odśnieżanie w Gminie Ostróda — radni zdecydują
W Wieloletniej Prognozie Finansowej w 2026 roku zapisano 300 tysięcy złotych na zimowe utrzymanie dróg. To już dane nieaktualne. Zima zaskoczyła wójta Bogusława Fijasa, podobnie jak wielu samorządowców z regionu, którzy proszą radnych o wydatkowanie kolejnych pieniędzy na odśnieżanie.
Na styczniowej sesji Rady Gminy Ostróda, radni zgodzili się przesunąć pieniędzy paragrafami 150 tysięcy złotych na akcję zima 2025/26. Wówczas skarbnik Anna Płecha sygnalizowała, że to mogą być niewystarczające środki. To się potwierdziło. W piątek (20.02) odbędzie się sesja Rady Gmin Ostróda – LINK. Na niej radni będą dokonywać zmian w budżecie. Jedną z nich jest wyrażenie zgody na wydatkowanie 282 tysięcy złotych na odśnieżanie. Radni zapewne poprą na propozycję wójta Bogusława Fijasa, a także skarbnik miasta. Dotychczasowe efekty akcji zima w Gminie Ostróda są mizerne. Informujecie nas o tym w komentarzach, wiadomościach do redakcji, a także przesyłanych zdjęciach.

