91 centymetrów długości miał najdłuższy szczupak złowiony na zawodach wędkarskich o Puchar jeziora Dąbrowa Wielka. To jednak niejedyne prawie metrowe, które padły łupem uczestników tej imprezy, która odbyła się w sobotę.
Duże ryby na zawodach wędkarskich na Dąbrowie
Puchar jeziora Dąbrowa Wielka to zawody spiningowe, które jak potoczny magnes przyciągają miłośników polowania na wodne drapieżniki. Akwen znany jest wędkarzom z okazałych szczupaków, głównie dzięki odpowiedniej „polityki” zarybiania i rygorystycznego podejścia do ochrony żyjących tam ryb. W tym roku do zawodów zgłosiło się 41 dwuosobowych teamów i tyle łodzi wypłynęło na taflę tego malowniczego jeziora.
Dopisali uczestnicy, choć ich nie trzeba było zbytnio namawiać na udział w zawodach, dopisała pogoda a przede wszystkim podpisała ryba – mówi Dariusz Gergola z Ostródzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. – To były naprawdę bardzo udane zawody, wszystkie złowione ryby w dobrej kondycji trafiły do jeziora, oczywiście po pamiątkowym zdjęciu z wędkarzem, który ją złowił.
A trochę tych ryb złowiono podczas zawodów. W sumie upolowano 97 szczupaków i jednego okonia. Najdłuższryba ryba padła łupem drużyny Adrian Gudyka/Michał Józefowicz, ich szczupak miał dokładnie 90,7 centymetra długości. Jednak to nie oni odebrali puchar. Zwycięzcami zawodów został tem Marcin Gajdemski i Mariusz Załęski, którzy wyłowili 8 szczupaków, a najdłuższy z nich miał 84,6 cm. Zawody objęte zostały patronatem Starostwa Powiatowego w Działdowie i Starostwa Powiatowego w Ostródzie, pomocni w organizacji byli również miasto i gmina Działdowo, Gmina Dąbrówno, Gmina Rybno, Gospodarstwo Rybackie Warlity, OTW, sklep Roberta Modrzyńskiego, Ibis Gear, Refrech Boot i koło „SANDACZ”.
/-migi/































