Ludzie

DZIŚ 6 PRZYPADKÓW KORONAWIRUSA NA WARMII I MAZURACH. W POLSCE ZMARŁO JUŻ 16 OSÓB

Dziś wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowała o kolejnych 58 nowych przypadkach w Polsce zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dziś przybyło 170 nowych przypadków. W województwie warmińsko-mazurskim przybyło dziś 6 zakażonych, jedna osoba wyzdrowiała i opuściła już ostródzki szpital.

REKLAMAKolejne 3 osoby zakażone w naszym województwie koronawirusem to:

  • młody mężczyzna z Olsztyna, stan pacjenta dobry, zakażony już w kraju
  • dziewczynka i kobieta w średnim wieku z Elbląga, obydwie w stanie dobrym, także zaraziły się już w Polsce (tzw. transmisja lokalna)

Rano informowaliśmy Was o 3 przypadkach, które dotyczyły:

REKLAMA  • Młodej kobiety z Olsztyna, do zakażenia doszło już w Polsce. Kobieta jest w stanie dobrym
  • Młodego mężczyzny i mężczyzny w średnim wieku, obydwoje z powiatu nowomiejskiego, gdzie wczoraj stwierdzono pierwszy przypadek. Do zakażenia doszło także już w Polsce, tzw. transmisja lokalna. Stan obydwu jest dobry.

Rano informowaliśmy Was też o pierwszym przypadku wyleczenia osoby z koronawirusem na Warmii i Mazurach.

To kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która do Polski wróciła autokarem z Niemiec wraz z pacjentem zero. Hospitalizowana była w szpitalu w Ostródzie. Była pierwszą osobą z regionu ze stwierdzonym zakażeniem, które stwierdzono 6 marca. Przed nią jeszcze 7-dniowa kwarantanna w domu.

Ministerstwo Zdrowia poinformował o śmierci dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie w kraju od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 1221 osób, z czego 16 zmarło.