Sport

DZIŚ FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI. SOKÓŁ ZAGRA ZE ZNICZEM BIAŁA PISKA

Już dziś, w piątek 31 lipca w Lidzbarku Warmińskim Sokół Ostróda zagra w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Ze Zniczem Biała Piska. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Reklama

Ostródzki zespół powalczy o nagrodę pieniężną w wysokości 40 tys. zł oraz prawo do reprezentowania naszego województwa w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Wiemy już, że w przypadku zwycięstwa ostródzian ewentualnym rywalem Sokoła w 1/32 centralnego Pucharu Polski będzie zdobywca Śląskiego Wojewódzkiego pucharu Polski.

O rywalu

18 lipca 1954 r w Białej Piskiej utworzono klub piłki nożnej LZS “ZNICZ” Biała Piska. W tym dniu rozegrano pierwszy oficjalny mecz na boisku za parkiem, w którym spotkały się LZS”ZNICZ” Biała Piska i “SPARTA” Pisz. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Pisza 4:2.

W 1978 roku klub zmienił nazwę na Międzyzakładowy Klub Sportowy „Znicz” Biała Piska. W sezonie 1999/2000 nastąpiła fuzja z Klubem Orkan Drygały, w wyniku której powstał Znicz/Orkan Biała Piska. W 2000 roku nastąpiła fuzja z Klubem Płomień Ełk, który z drugiego miejsca w sezonie 1999/2000 uzyskał awans do IV Ligi. W 2004 roku zmiano nazwy na Miejski Ludowy Klub Sportowy „Znicz” w Białej Piskiej i pod taką nazwą występuje do dziś.

Od sezonu 2011/12 drużyna z Białej Piskiej balansuje między III i IV ligą. W poprzednim niepełnym sezonie z 32 punktami zajęli oni 6 miejsce w trzecioligowych rozgrywkach.

Trenerem drużyny Znicza od 01.07.2016 jest Ryszard Borkowski, były szkoleniowiec Biebrzy Goniądz oraz młodzieżowych grup MOSiR Grajewo, Warmii Grajewo, Orła Kolno i Mazura Ełk.

Historia spotkań bezpośrednich

Bilans spotkań bezpośrednich jest niekorzystny dla naszego klubu. W 11 rozegranych meczach odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 6 spotkań zakończyło się naszą porażką a jedno zakończyło się remisem. Ostatni rozegrany mecz miał miejsce 31 sierpnia 2019 roku, w którym Sokół pokonał Znicza 2:1

Droga do finału:

Znicz Biała Piska

1/8 finału: GKS Mamry Giżycko – MLKS Znicz Biała Piska 0:4
1/4 finału: MKS Polonia Lidzbark Warmiński – MLKS Znicz Biała Piska 0:3 (walkower, wynik z boiska 1:3)
1/2 finału: ITS Jeziorak Iława – MLKS Znicz Biała Piska 3:3, pd. 4:4, k. 3:4

Sokół Ostróda

1/8 finału: LZS Jordan Kazanice – OKS Sokół Ostróda 0:10
1/4 finału: KS Śniardwy Orzysz – OKS Sokół Ostróda 1:4
1/2 finału: Stomil II Olsztyn – OKS Sokół Ostróda 0:11

Sędzia

Arbitrem głównym piątkowego spotkania będzie Damian Krumplewski z Kętrzyna. W ubiegłym sezonie sędzia ten prowadził po jednym spotkaniu Sokoła i Znicza, oba z Concordią Elbląg i oba zakończone bezbramkowymi remisami.

Przypuszczalne składy

Sokół: Niezgoda – Żwir, Wicki, Mazurowski, Zimmer – Rugowski, Kalinowski, Gajda, Święty, Brzuzy – Okuniewicz.

Znicz: Radzikowski – Kossyk, Dzienis, Molski, Kosiński – Famulak, Furman, Kuśnierz, Jambrzycki, Romachów – Giełażyn.

Transmisja

Dzisiejszy mecz finałowy pomiędzy Sokołem a Zniczem Biała Piska będzie można obejrzeć na żywo na kanale YouTube WMZPN oraz facebooku WMZPN. Transmisja będzie prowadzona na kilka kamer, z pełną oprawą i powtórkami.

Źródło: Sokół Ostróda