Kultura

DZIŚ MOGLIŚMY OBEJRZEĆ OSTRÓDĘ I OKOLICE W “ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE” W TVP1!

Dziś w TVP1 odbyła się premiera kolejne odcinka z cyklu “Zakochaj się w Polsce” Tym razem bohaterem było Miasto Ostróda i  okolice. Program nagrywany był w naszym mieście  latem zeszłego roku.

REKLAMAO mieście i jego historii, Bitwie pod Grunwaldem, żeglarstwie czy Ostróda Reggae Festiwal opowiadali przewodnik turystyczny Piotr Lisowski, kustosz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Patryk Kozłowski, Prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Krzysztof Kołakowski i dyrektor i producent Ostróda Reggae Festiwal Piotr Kolaj.

W programie mogliśmy obejrzeć m.in. ostródzki zamek i muzeum, pola Bitwy pod Grunwaldem, wieżę Bismarcka, Śluzę Ostróda, walory żeglarstwa przy ul. Mickiewicza, amfiteatr, molo i… Jak powiedział prowadzący program Tomasz Bednarek w Ostródzie jest zrewitalizowana plaża  i pomosty, a wszystko na tle plaży miejskiej  i pomostu przy ul. Turystycznej. Jak aktualnie prezentuje się pomost wiemy, a plaża oficjalnie w zeszłym roku była zamknięta.

REKLAMAJednak podsumowując, trzeba przyznać, ze cały program był doskonałą promocją Ostródy. Podczas półgodzinnego programu została ona przedstawiona w sposób bardzo atrakcyjny dla potencjalnych turystów czy miłośników żeglarstwa.

Jak powiedział na zakończenie programu Tomasz Bednarek:

Ostróda to prawdziwa Perła Mazur. Muzyka na licznych festiwalach rozbrzmiewa tu przy akompaniamencie szumu fal i lasów, a stałymi obserwatorami tego tętniącego życiem miasta są zabytki, do których prowadzi najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Bez wątpienia Ostróda to miasto, w którym jeszcze niejeden się zakocha.