Ludzie

INAUGURACJA NOWEGO KIERUNKU Z OLSZTYN-MAZURY ORAZ 400-TYSIĘCZNY PASAŻER LOTNISKA

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zainaugurował nowy kierunek lotów. Przywitał także i uhonorował 400-tysięcznego pasażera, korzystającego z tego lotniska.

REKLAMA

Licznik wytypował panią Magdalenę z Kolonii, jako jubileuszowego 400-tysięcznego pasażera lotniska, która przyleciała na Mazury na ślub bliskich. W tej sytuacji na samym ślubie się nie skończyło i pasażerka miała więcej okazji do świętowania. Został jej wręczony upominek przez Jolantę Piotrowską z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, a specjalny voucher na wybrany lot przekazał wicemarszałek Marcin Kuchciński.

Odbyła się również inauguracja lotów na trasie do Kolonii. Trasę tę obsługuje linia Ryanair. Pasażerowie latają Boeingami 737 800, a jeden samolot może zabrać na pokład 189 pasażerów. Loty z lotniska w Szymanach odbywać się będą w czwartki (przylot: godz. 12.50, odlot: godz. 13.20) oraz w niedziele (przylot: godz. 13.20, odlot: godz. 13.45). Ceny rozpoczynają się od 39 złotych.

Kolonia to kolejne połączenie do Niemiec z naszego lotniska, po Dortmundzie i Bremiemówi wicemarszałek Marcin Kuchciński.Najmłodsze lotnisko w Polsce stale się rozwija, mamy większą niż zakładaliśmy dynamikę wzrostu liczby podróżnych. Planujemy już kolejne destynacje, robimy to w oparciu o konkretne badania i ustalenia z przewoźnikami. Bierzemy pod uwagę wszystkie głosy, także opinie mieszkańców i podróżnych przekazywane nam choćby przez media społecznościowe. Pasażerowie przecież liczą się najbardziej.

Obecnie z Szyman można latać do Londynu (Luton oraz Stansted), Krakowa, Dortumundu, Bremy oraz Burgas.

źródło i zdjęcia: warmia.mazury.pl