Inwestycje/Biznes

DAWNY ARESZT ŚLEDCZY PRZY UL. OLSZTYŃSKIEJ ZOSTANIE SPRZEDANY

REKLAMA

Szykuje się sprzedaż budynku dawnego aresztu śledczego przy ul. Olsztyńskiej.

Jak powiedział w rozmowie z Meloradiem Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, wojewoda wydał decyzję umożliwiającą sprzedaż budynku. Właścicielem nieruchomości jest skarb Państwa. dlatego potrzebna była zgoda wojewody.

Nie ukrywam, ze chcieliśmy przejąć to jako powiat, żeby móc samodzielnie decydować o przyszłości tego budynku i jego sprzedaży. – powiedział Andrzej Wiczkowski. – Wtedy uzyskane środki byłyby w gestii powiatu. Niestety takiej zgody nie otrzymaliśmy. Rozpoczęliśmy już procedurę przygotowania budynku do sprzedaży, w tej chwili trwają prace związane z jego wyceną. Swego czasu była robiona wycena i wtedy ta kwota oscylowała około 2 mln złotych. Była to jednak stara wycena i trudno do niej się aktualnie odnieść i stwierdzić, czy teraz ta kwota będzie niższa czy wyższa. 

W planie zagospodarowania przestrzennego budynek przeznaczony jest na usługi

Część osób interesowało się kiedyś tym budynkiem z myślą o utworzenie tutaj hostelu bądź hotelu. To pomysł rzutki i bardzo przyciągający, żeby w dawnym więzieniu stworzyć hostel. Mam nadzieję, że znajdzie się oferent, który kupi ten budynek. Wtedy budynek znalazłby swoje przeznaczenie i nie będzie stał pusty. – mówi Starosta Ostródzki

Po sporządzeniu operatu szacunkowego powiat przystąpi do ogłoszenia przetargu. Powinno się to stać w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. 20 procent ze sprzedaży budynku wpłynie do budżetu powiatu, reszta będzie dochodem budżetu Państwa.

fot: sw.gov.pl

REKLAMA