Inwestycje/Biznes

PROFESJONALNY STREET WORKOUT POWSTANIE W OSTRÓDZIE?

REKLAMA

Jest szansa, że w  Ostródzie powstanie Street Workout czyli “uliczny trening”. To miejsce aktywności fizycznej dla głównie młodych osób. Składa się z elementów służących do treningu na przykład sztuk walki czy parkour.

Miłośnicy Street Workout spotykali się do tej pory na boisku przy dawnej hali MOS. Mieli tam drabinki, przynieśli też własne elementy do ćwiczeń. Niestety metalowe części tego miejsca zaczęły korodować i trzeba było je zdemontować.

Jest to inicjatywa miejskich urzędników, którym zależy, by w Ostródzie młodzież miała swoje miejsce. Street workouty stanowią „wstęp” do większych inwestycji i działań na rzecz młodzieży, bo to bardzo ważna grupa mieszkańców i zdaniem urzędników UM trochę zaniedbania (spotykają się pod marketami, nie mają swojego miejsca).

Po przeanalizowaniu budżetu znalazło się 30 tysięcy złotych na budowę nowego Street Workout, być może nawet dwóch, tym razem nie prowizorycznych. Będzie to wersja podstawowa, ale zawsze z możliwością rozbudowy.

Pierwszy powstanie przy SP 4 (wcześniej gimnazjum nr 2) . Lokalizacja drugiego jeszcze jest nieznana. W grę wchodzą: przy SP 3 (w pobliżu stokrotki), na Bulwarze Europejskim, a może młodzież ma jeszcze inne propozycje? Jeśli tak, propozycje można składać na maila: kontakt@um.ostroda.pl

Pierwszy ostródzki Street Workout powinien powstać jeszcze w tym roku.

migi

r

REKLAMA