Inwestycje/Biznes

SAMOLOTEM Z LOTNISKA OLSZTYN-MAZURY DO KRAKOWA PRZEZ CAŁY ROK

REKLAMA

Loty z Warmii i Mazur do Krakowa pierwotnie planowane były jako sezonowe (od końca kwietnia do końca września).  Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizować je jednak przez cały rok. 

Chętnych na loty było na tyle dużo, że przewoźnik postanowił jakiś czas temu przedłużyć ofertę lotów do końca października. Obecnie została podjęta decyzja o podtrzymaniu tego połączenia na stałe.

– Letnie miesiące okazały się rekordowe, jeśli chodzi o liczbę pasażerów korzystających z naszego lotniska, a teraz mamy kolejne atrakcyjne, stałe połączenie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Po decyzji o organizowaniu praktycznych szkoleń dla pilotów to kolejna dobra informacja o Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury, o której usłyszy świat. A przypominam, że nasze lotnisko jest najmłodsze w Polsce, to dopiero trzeci rok działania.

– Bardzo się cieszymy, że loty z Krakowa cieszą się tak dużym powodzeniem, że połączenie to będzie realizowane przez cały rok – mówi Tomasz Kądziołka, prezes zarządu lotniska w Szymanach. – Co ważne, na tych rejsach obserwujemy zarówno turystów przylatujących z Małopolski na Warmię i Mazury, jak i mieszkańców naszego regionu wybierających się do Krakowa. Z jednej i drugiej strony są to zarówno turyści indywidualni, jak i zorganizowane grupy. Z miesiąca na miesiąc widzieliśmy rosnące wypełnienie samolotów na tej trasie.

Loty odbywają się w każdy czwartek i niedzielę.

EM

REKLAMA