Inwestycje/Biznes

WRACAMY DO TEMATU: BĘDZIE REMONT FRAGMENTU ŚCIEŻKI ROWEROWEJ KAJKOWO – SZAFRANKI

REKLAMA

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pęknięciach na fragmencie niedawno powstałej ścieżki rowerowej Kajkowo – Szafranki. Jako, że ścieżka została wykonana w ramach projektu pod nazwą „Zrównoważony transport miejski w Ostródzie”, mimo, że położona jest na terenie Gminy Ostróda, wnioskodawcą wspólnego projektu  było Miasto, a Gmina była partnerem projektu.  

Przypomnijmy, że nasi czytelnicy alarmowali nas o złym rozwarstwieniu się około 30-metrowego fragmentu ścieżki, które, powiększając się mogłoby stanowić zagrożenie dla korzystających z niej rowerzystów.

W związku z tym wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta w Ostródzie, na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać.  W odpowiedzi na nasze zapytanie Urząd Miasta poinformował nas o tym, że powodem takiej usterki jest prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne podbudowy przez samochód ciężarowy. Usterka pojawiła się w okresie jesienno-zimowym.

Na razie fragment rozwarstwiający się jest uzupełniany przez wykonawcę  doraźnie kruszywem. Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą, czyli zaraz po okresie zimowym, wykonawca ścieżki w ramach gwarancji dokona jej całkowitej naprawy.

Cieszy nas szybka reakcja i zapewnienie szybkiej naprawy tego fragmentu ścieżki rowerowej, służącej też wielu okolicznym mieszkańcom za chodnik.

REKLAMA