Inwestycje/Biznes

ZBIERAMY OPINIE: CZY NA OSTRÓDZKIM CMENTARZU POWINNO POWSTAĆ KREMATORIUM?

REKLAMA

Na ostatniej sesji Rady Miasta pojawiła się propozycja radnego Wojciecha Leguckiego, by na cmentarzu przy ul. Spokojnej w pobliżu kaplicy powstało krematorium do spalania zwłok.

Jak powiedział radny Wojciech Legucki, potrzeba jest, bo coraz więcej osób chce kremować zwłoki swoich bliskich. Teraz mieszkańcy muszą wozić ciała bliskich dość daleko.

Budowa takiego obiektu nie jest jednak tania i prosta w realizacji.

W odpowiedzi na sugestię radnego Leguckiego Zastępca Burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko odpowiedziała na sesji:

To duże wyzwanie dla Miejskiej Administracji Budynków Komunalnych, która zajmuje się obsługą cmentarzy. Myślimy o tym już od kilku miesięcy. Przy założeniu, że mamy tak mało miejsc na cmentarzach jest to dobre rozwiązanie. Niestety otwarcie krematorium to proces, którego nie da się zrealizować w tym, a nawet w następnym roku.

Spopielenie zwłok jest coraz popularniejsze w naszym kraju. Obecnie w Polsce dokonuje się ponad 100 tysięcy kremacji rocznie i liczba ta ciągle wzrasta.

Przypomnijmy, że we wczoraj uchwalonym budżecie Miasta Ostróda na 2020 roku przewidziano kwotę 174 tysiące złotych na budowę kolumbarium, w którym składane będą urny z prochami na cmentarzu przy ul. Spokojnej.

A wy co sądzicie o tym pomyśle?

REKLAMA