Kronika 112

JECHAŁA ROWEREM I PISAŁA SMS – NIE SKOŃCZYŁO SIĘ TO DOBRZE

Mieszkanka Morąga jadąc rowerem korzystała z telefonu komórkowego. 33-latka zamiast skupić się na drodze, pisała wiadomość w czasie jazdy i tym sposobem najechała na jadące przed nią auto.

REKLAMA

Telefony komórkowe to urządzenia, bez których dziś niektórym ciężko jest się obyć. Ale są sytuacje, kiedy lepiej je schować do kieszeni lub torby.

W miniona środę oficer dyżurny morąskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na jednej z ulic w Morągu. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z posterunku w Małdytach i ustalili, że sprawcą kolizji była rowerzystka. 33-latka poruszając się jednośladem puściła w pewnym momencie kierownicę i zamiast kontrolować sytuację na drodze, zajęła się pisaniem wiadomości. Tym sposobem uderzyła w jadące przed nią auto marki Suzuki. Na szczęście nikomu nic poważnego nikomu się nie stało.

Właściciel auta będzie musiał naprawić wgniecenia na tylnej klapie auta, a portfel rowerzystki uszczupli się o 220 złotych, bo taki mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym nałożyli na nią policjanci.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl