Ludzie

JESZCZE RZADZIEJ OTWARTE SKLEPY W NIEDZIELE W 2020 ROKU

Już blisko od dwóch lat obowiązuje ograniczenie handlu w niedziele. W 2018 roku mogliśmy zrobić zakupy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Rok później było to możliwe już tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W przyszłym roku ustawodawca idzie kolejny krok dalej w zakresie zakazu handlu.

REKLAMA

W 2020 roku będzie tylko 7 niedziel handlowych: 26 stycznia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, a także 5 kwietnia (niedziela poprzedzająca Wielkanoc) oraz 13 i 20 grudnia (dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie).

Oznacza to, że w każdą inną niedzielę w roku nie zrobimy już zakupów.

Zakaz handlu nie obejmuje m.in.: stacji benzynowych, aptek, sklepów internetowych, punktów gastronomicznych czy sklepów,w których handel jest prowadzony osobiście przez właściciela.

Będziemy musieli już zdecydowanie odzwyczaić się od planowania zakupów na ten dzień. Dla jednych to na pewno duży plus, dla innych spory minus, jednak trzeba pamiętać, że za złamanie zakazu handlu w pozostałe niedziele grozi kara od 1 tys. do 100 tys. złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy nawet kara więzienia.