Sport

JUNIORZY SMS-A WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA, KADECI WCIĄŻ Z SZANSAMI NA MISTRZOSTWO

Kolejne sukcesy siatkarskich zespołów ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Reklama

W ostatni weekend w Ostródzie odbył się pierwszy turniej finałowy Mistrzostw Województwa Kadetów w siatkówce, z udziałem młodych zawodników SMS Ostróda. Po pierwszym turnieju kandydatów do mistrzostwa jest wciąż trzech.

W zawodach wystąpiły 4 najlepsze drużyny kadetów w województwie: SMS Ostróda, AZS UWM Olsztyn, IKS Atak Elbląg oraz PUKS Wiktoria Szczytno.

Trzy zespoły rywalizowały ze sobą jak równy z równym, jedynie reprezentanci Szczytna szybko stracili szansę na zwycięstwo, zdobywając w całym turnieju tylko jednego seta.

Młodzi siatkarze SMS-a pokonali 3:0 IKS Atak Elbląg, 3:1 Wiktorię Szczytno i ulegli 1:3 olsztynianom. Ci ostatni jednak także zaliczyli wpadkę przegrywając 2:3 z zespołem z Elbląga.

Tym samym po pierwszym turnieju 3 zespoły mają tyle samo punktów oraz po 2 zwycięstwa i jednej porażce, więc o mistrzostwie i podziale medali zadecyduje drugi turniej finałowy, który odbędzie się w Olsztynie.

Trochę gorzej poradziły sobie kadetki ostródzkiego SMS-a, które na rozgrywanym równolegle turnieju pokonały 3:2 z Mikro Ełk i odniosły dwie porażki – z Chemikiem Olsztyn 0:3 i Truso Elbląg 0:3.

Dobrych informacji jest jednak więcej. Juniorzy SMS-a wygrywają po zwycięstwie z Absolwentem Olsztyn 3:0 oraz porażce 0:3 z AZS Olsztyn kończą rozgrywki jako wicemistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego juniorów!

Z kolei do finałów województwa awansowali młodzicy, przegrywając 1: 2 z IKS ATAK Elbląg oraz zwyciężając Absolwenta Olsztyn 2:0

Foto: SMS Ostróda