Dziś (18.06) około godziny 11 w miejscowości Tabórz w gminie Łukta doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego. Jak udało nam się ustalić, samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu interweniowała policja, zespół ratownictwa medycznego i straż pożarna.
Kolizja w miejscowości Tabórz — osobówka w rowie
Skierowany na miejsce patrol ostródzkiej drogówki ustalił, że 72-letni kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. – napisali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zachowujmy ostrożność, szczególnie na odcinkach dróg o ograniczonej widoczności oraz na łukach jezdni.

